referatas
VERTINIMAS: ... ... ... ... ...
Įvadas 3
Diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų imunitetai bei privilegijos 3
1. Teisė naudoti valstybės simbolius 3
2. Patalpų neliečiamybė 3
3. Archyvų ir dokumentų neliečiamybė 3
4. Fiskalinis imunitetas 3
5. Muitų privilegija 3
6. Susižinojimo laisvė 3
7. Judėjimo laisvė 3
8. Teisė susižinoti ir palaikyti ryšius su atstovaujamosios valstybės piliečiais 3
Išvados 3
Naudota literatūra: 3
Įvadas
Tam, kad diplomatinė atstovybė ar konsulinė įstaiga galėtų gerai vykdyti atstovavimo savo valstybei funkcijas priimančiojoje valstybėje, jų veiklai turi būti sudarytos kuo patogesnės sąlygos, bei jos negali būti kontroliuojamos priimančiosios valstybės valdžios institucijų. Privilegijų ir imunitetų sudarymas skatina draugiškų santykių tarp valstybių plėtrą nepriklausomai nuo jų konstitucinės ir socialinės sistemos skirtumų1.
Todėl, pagal tarptautinę teisę diplomatinėms atstovybėms ir konsulinėms įstaigoms yra suteikiamos tam tikros lengvatos ir teisinės pirmenybės – privilegijos, ir imunitetai. Tarptautinio bendravimo norma reikalauja, kad diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų nariai turi gerbti buvimo valstybės konstituciją, įstatymus bei papročius ir nesikišti į jos vidaus reikalus2. Dėl to privilegijos ir imunitetai suteikiami ne atskirų asmenų poreikiams tenkinti, bet siekiant užtikrinti, kad diplomatinės atstovybės, kaip valstybėms atstovaujančios institucijos, veiksmingai vykdytų savo funkcijas3.
Terminas „privilegija“ kilęs iš lotynų kalbos žodžio privilegium – suprantamas kaip lengvata, išimtinė teisė. Terminas „imunitetas“ kilęs iš lotynų kalbos žodžio immunitas (laisvumas, aleidimas nuo ko nors) – suprantamas kaip kai kurių bendrųjų įstatymų netaikymas ypatingą padėtį valstybėje užimantiems asmenims4.
Diplomatiniai ir konsuliniai santykiai yra tarpusavyje glaudžiai susijusios tarptautinio teisinio reguliavimo sritys. Diplomatiniai santykiai visų pirma susiję su politiniais tarpvalstybinių santykių aspektais, o konsuliniai – su ekonominiais ir kultūriniais bei įvairiais administracinio pobūdžio veiksmais, atliekamais atstovaujamosios valstybės vardu. Todėl konsulinių pareigūnų funkcijos ir statusas skiriasi nuo diplomatinių agentų. Šiuolaikinė praktika vis labiau niveliuoja skirtumus tarp diplomatinių agentų ir konsulinių pareigūnų. Valstybių diplomatinės ir konsulinės tarnybos daugelyje pasaulio valstybių buvo sujungtos, nors kai kuriose jos dar tebelaikomos atskiromis valstybės atstovavimo institucijomis.
Diplomatines privilegijas ir imunitetus nustato 1961m. balandžio 18d. Vienos konvencija...
Šį darbą sudaro 2747 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!