Pasirinkau darbo temą ,,diplomatinė gynyba”, nes esu susidūrus gyvenime su ambasadomis ir noriu labiau įsigilinti, iš arčiau pažinti visą šią systemą. Siekiu sužinoti diplomatinių atstovybių paskirtį, struktūrą, subtilybes, suprasti, koks darbas yra atliekamas ir koks jo pasiskirstymas.
Diplomatinė gynyba - valstybės piliečių ir juridinių asmenų gynimas užsienyje, kuriuo jų valstybė užsiima dėl to, kad jų atžvilgiu yra padarytas tarptautinės teisės pažeidimas.1 Diplomatinė gynyba reiškiasi kaip pateiktas pareiškimas valstybei pažeidėjai (ieškiniai tarptautiniuose teismuose ir arbitražuose, atsakomosios priemones ir kt.). Draudžiamos diplomatinės gynybos priemonės, kai yra naudojama karinė jėga ar ja grasinama, taip pat priemonės, kuriomis pažeidžiamos žmogaus teisės ir laisvės.
Taigi XXa. (o tiksliau - antrojoje jo pusėje) žmogaus teisių apsaugos procesas tapo viena svarbiausių valstybių politinio, teisinio ir socialinio gyvenimo sudėtinių dalių ir viena iš reikšmingiausių ir įdomiausių tarptautinės teisės raidos naujovių šiuo laikotarpiu. Tradicinio "valstybės - asmuo" santykio nariai ima keistis vietomis: šimtmečius trukusią vertybinę valstybės pirmenybę prieš asmenį keičia asmens pirmenybė. Šiuo metu pasaulinė bendrija rengia naujus, suderintus standartus šioje srityje ir siekia, kad kuo daugiau šalių prisijungtų prie aprobuotų ir priimtų tarptautinių susitarimų ir prie naujų kūrimo. Nes būtent žmogaus teisių ir laisvių užtikrinimo būklė konkrečioje valstybėje yra vienas iš svarbiausių kriterijų, kuriuo vadovaujantis galima spręsti, koks šios valstybės demokratiškumo, joje egzistuojančio teisingumo lygis.
Kursinio darbo tikslas – išnagrinėti diplomatinės gynybos sąlygas bei patį diplomatinės gynybos mechanizmą.
Nuostata, atspindinti Lietuvos piliečių diplomatinės gynybos galimybę, numatyta ir Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, kurioje nustato, kad „Lietuvos valstybė globoja savo piliečius užsienyje"2.
Galima sakyti, kad pilietybė yra vienas iš trijų banginių, ant kurių laikosi valstybė. Taip pat pilietybė - viena iš demokratijos garantų, numatančių asmens, turinčio piliečio statusą, dalyvavimą valstybės valdyme. Pilietybė - jungiamoji grandis tarp Tautos suvereniteto ir asmens laisvės. Įgyvendindama savo pilietines teises ir pareigas, asmenybė dalyvauja realizuojant Tautos suverenitetą.
Pagal teisinį turinį Lietuvos Respublikos pilietybė yra apibūdinama kaip asmens nuolatinis teisinis ryšys su Lietuvos...
Šį darbą sudaro 7174 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!