Referatai

Deviacija

9.4   (2 atsiliepimai)
Deviacija 1 puslapis
Deviacija 2 puslapis
Deviacija 3 puslapis
Deviacija 4 puslapis
Deviacija 5 puslapis
Deviacija 6 puslapis
Deviacija 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vienas iš svarbiausių navigacijos prietaisų laive yra magnetinis kompasas. Jo pagalba yra nustatoma daug įvairių dydžių, reikalingų tam, kad laivas galėtų plaukti nustatytu kursu, kad būtų galima orientuotis vietovėje, dirbant su jūrlapiais ir t.t. Tačiau tai yra prietaisas, kurio parodymai gali ir neatitikti tikrųjų duomenų, kadangi magnetinis kompasas yra veikiamas Žemės ir paties laivo sukuriamų magnetinių laukų, ko pasekoje kompaso parodymai gali būti ne tikslūs ir tai laivyboje gali sukelti netgi katastrofiškus padarinius.
Jeigu įmontuotume magnetinį kompasą laive, kuris pastatytas iš neįsimagnetinančių medžiagų, tai kompaso rodyklė sustotų tiksliai ties linija NS, magnetinio meridiano plokštumoje. Tačiau Žemė yra didžiulis magnetas. Elektros srovės giliai Žemėje ir aukštai virš jos paviršiaus sukuria magnetinį lauką. Kompaso rodyklė taip pat yra magnetas. Kai kompasą laikome horizontaliai, rodyklės šiaurinis taškas reaguoja į žemės magnetinio šiaurės poliaus trauką.
Šiuolaikinių laivų korpusai, mechanizmai ir kita įranga gaminami iš feromagnetinių medžiagų, kurios gali lengvai įsimagnetinti jų gamybos ar laivo statybos metu. Be to laivą sudarančios metalinės dalys įsimagnetina nuo Žemės magnetinio lauko, kurio yra pastoviai veikiamos. Todėl laivą supančioje aplinkoje ir laivo viduje veikia laivo magnetinis laukas. Laivo magnetinį lauką veikia ir įvairūs sukrėtimai (smūgiai į ledą), didelės bangos, vidiniai korpuso įtempimai atsirandantys dėl laivo pakrovimo, galingi laivo elektros įrengimai, pervežamas krovinys. Todėl laive esančio kompaso rodyklė rodo ne magnetinį, o kompasinį meridianą. Kampas esantis tarp kompasinio ir magnetinio meridianų vadinamas magnetinio kompaso deviacija .
Kompasinio meridiano plokštuma ­– tai vertikali plokštuma, kuri eina per laivo magnetinio kompaso rodyklių ašį.
Magnetinio kompaso naudojimas laive apsunkinamas tuo, kad jo deviacija yra ne pastovus dydis ir plaukimo metu kinta dėl įvairių priežasčių, ypatingai dėl pakitusio plaukimo kurso ir plaukimo platumos. Gerai įsimagnetinantis metalas, panaudotas laivo statyboje veikia laivo magnetinį kompasą pastovios jėgos magnetiniu lauku. Laivui pakeitus kurso kryptį, ta jėga kartu su laivu pakeičia savo kryptį. Todėl esant skirtingiems plaukimo kursams, gali būti ir kitokio...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1099 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (1099 ž.)
Darbo duomenys
  • Referatas
  • 7 psl., (1099 ž.)
  • Word failas 48 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą