Referatai

Depresija (7)

9.6   (2 atsiliepimai)
Depresija (7) 1 puslapis
Depresija (7) 2 puslapis
Depresija (7) 3 puslapis
Depresija (7) 4 puslapis
Depresija (7) 5 puslapis
Depresija (7) 6 puslapis
Depresija (7) 7 puslapis
Depresija (7) 8 puslapis
Depresija (7) 9 puslapis
Depresija (7) 10 puslapis
Depresija (7) 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žmogaus gyvenimą nuolat lydi įvairios emocijos – džiaugsmas, liūdesys, nerimas, pyktis, kiti stresiniai faktoriai.. Ilgesnį laiką trunkanti emocinė būsena vadinama nuotaika. Ji tam tikrą laiką veikia suvokimą, mąstymą, turi įtakos žmogaus veiklumui, gebėjimui susikaupti (dėmesio koncentracijai), atminčiai. Nuotaika nėra griežtai apibrėžta laiko atžvilgiu. Vieniems žmonėms būdingas nuotaikos pastovumas, nebūna arba retai būna ryškių emocinių reakcijų, kitų nuotaika greitai kinta.Tačiau kartais gali būti nuotaikos sutrikimų, vadinamų afektiniais.
Nuotaikos, arba afektinis, sutrikimas – tai ilgalaikės emocinės pusiausvyros praradimas, pasireiškiantis depresija, manija, arba mišria būsena. Jį lydi įvairių aktyvumo lygmenų pakitimai. Daugelis simptomų yra antriniai arba aiškiau suprantami nuotaikos sutrikimo kontekste. Šis surikimas paveikia asmens veiklą, mąstymą, aplinkos supratimą ir kt.
Depresija – liguistai prislėgta, liūdna nuotaika,liūdesio ar dirglios nuotaikos periodas, kuriam paprastai būdinga sulėtėjęs mąstymas ir prislopinti judesiai.Greta šių pagrindinių depresijos požymių dažnai pasireiškia ir menkavertiškumo, kaltumo idėjos. Depresija bendroje psichopatologijoje užima svarbią vietą, nes pasitaiko dažnai. Dabartiniu požiūriu tai yra viena iš žmogaus emocinės regeneracijos formų, nuo natūralių emocijų skiriasi ilgesne trukme (dvi ar daugiau savaičių), intensyvumu ir suicidaline rizika, o taip pat neretai ir su kitais psichopatologiniais fenomenais.Remiantis naujausiais pasaulo medicinos mokslo duomenimis, pirminės sveikatos priežiūros gydytojai iš 2500 aptarnaujamų gyventojų 20%, t.y. 500 asmenų, nustato depresijas.
Depresinė būsena susideda iš dviejų dalių:1) neigiami subjektyvūs išgyvenimai; 2) simptominė elgesio išraiška, mimika, gestikuliacija, kai kurie organizmo pokyčiai. Esant depresijai kaip ligai yra ir trečiasis komponentas – patologiniai mechanizmai, esantys ligos pagrindu, kurie pasireiškia emociniais sutrikimais.
Depresija dažnai įvardijama kaip tik suaugusiems žmonėms būdinga liga. Tačiau nuo šio sutrikimo kenčia ne tik suaugę, bet ir vaikai bei paaugliai. Tik pastaruoju metu specialistai ėmė skirti daugiau dėmesio vaikų depresijos tyrimams. Depresyvi nuotaika ir ilgalaikė vaikų depresija dažnai būdavo nepastebima, kadangi jos pasireiškimo simptomai skiriasi nuo suaugusiųjų depresijos. Vaikų ir paauglių depresiniai simptomai žymiai daugiau priklauso nuo amžiaus, lyties, ligos stadijos, šeimyninės aplinkos. Vaikų ir paauglių depresija pasireiškia...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2148 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (2148 ž.)
Darbo duomenys
  • Asmenybių psichologijos referatas
  • 11 psl., (2148 ž.)
  • Word failas 62 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Depresija paauglių tarpe: problema visuomenėje

Depresija paauglių tarpe: problema visuomenėje Asmenybės psichologija
Peržiūrėti darbą

Depresija (3)

Depresija (3) Asmenybės psichologija
Peržiūrėti darbą

Emocinės būsenos: aistra, baimė, depresija, frustracija

Emocinės būsenos: aistra, baimė, depresija, frustracija Asmenybės psichologija
Peržiūrėti darbą

Depresija

Depresija Asmenybės psichologija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą