Šiandieniniame gyvenime, darbe kylantys ginčai nėra retas reiškinys. Visi mes dirbame kažkokį darbą ir darbo ginčas kyla kai nesutampa darbdavio ir darbuotojo nuomonės dėl susiklosčiusios situacijos darbe. Jei darbdavys ir darbuotojas neranda tarpusavyje kompromiso, tada jų ginčą gali išspręsti pirmiausiai sudaryta darbo ginčų komisija.
Šio kursinio darbo tema yra „Darbo ginčų komisijos kompetencija ir funkcijos“. Taigi, darbo tikslas yra visų pirma išaiškinti kas apskritai yra darbo ginčų komisija, kokie yra jos sudarymo pagrindai, veikimo principai, kompetencija. Taip pat turėsime panagrinėti ir kitą darbo ginčų sprendimo grandį – teismą. Išsiaiškinsime kada ginčas priskiriamas darbo ginčų komisijai, o kada teismo kompetencijai. Darbe aptarsime ir kitus aktualius klausimus, būtinus aiškinantis kokią gi ginčų komisijos kompetencija ir funkcijos nagrinėjant darbo ginčus.
Siekiant užsibrėžto darbo tikslo nagrinėsime įvairią norminę bei mokslinę literatūrą. Tai galiojantys ir anksčiau galioją įstatymai, numatantys darbo ginčų nagrinėjimo tvarką bei jų komentarai. Taip pat panagrinėsime V.Tiažkijaus, V.Nekrašo, I.Nekrošiaus, A.Dambrausko ir kitų autorių mokslinę literatūrą bei paanalizuosime Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis, konsultacijas bei publikacijas mokslinėje ir kitokio pobūdžio spaudoje.
2) teismas.
KOMISIJA
KOMISIJOS .
PIRMININKAS
KOMISIJOS
RAŠTVEDYS
DARBUOTOJŲ DARBDAVIŲ
ATSTOVAI ATSTOVAI
Individualius darbo ginčus nagrinėjančių organų sistema pagal pobūdį gali būti skirstoma į dvi – ikiteisminę ir teisminę – grandis. Remiantis sisteminiu aiškinimo metodu galima teigti, kad individualūs darbo ginčai priskirtini nagrinėti darbo ginčų komisijai, kuri yra būtinas kiekvieno darbo ginčo etapas. Todėl ši nuostata traktuotina kaip bendra taisyklė, kurios nesilaikymas sukelia teisinių padarinių. Tai, kad įstatymas atskiras individualių darbo ginčų kategorijas priskiria tiesiogiai teismui, turi būti vertinama kaip bendrosios taisyklės išimtis.
III. DARBO GINČŲ KOMISIJA IR JOS KOMPETENCIJA
Norint tinkamai suvokti kokia ginčų komisijos kompetencija ir kokias funkcijas atlieka nagrinėjant darbo ginčus, būtina išsiaiškinti jos steigimo priežastis, tvarką, sudėtį, įgaliojimus, sprendimų priėmimo tvarką ir kt. Šiame skyriuje aptarsime minėtus klausimus.
Darbo ginčų nagrinėjimo darbo ginčų komisijoje tvarką reglamentuoja Darbo kodeksas, o ši tvarka vadinama procedūra. Darbo ginčų nagrinėjimas teisme vyksta pagal Civilinio proceso kodekso nuostatas,...
Šį darbą sudaro 6256 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!