Rašiniai

Danija (15)

9.2   (3 atsiliepimai)
Danija (15) 1 puslapis
Danija (15) 2 puslapis
Danija (15) 3 puslapis
Danija (15) 4 puslapis
Danija (15) 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Valstybinis himnas: Der er et yndigt land
Geografinė padėtis
Danija yra Europos Šiaurės vakaruose, tarp Baltijos ir Šiaurės jūrų. Įsikūrusi Jutlandijos pusiasalyje ir salose: Danijos salyne (~500 salų, iš kurių gyvenama 86-iose; didžiausios jų: Zelandija (7,000 km2) ir Fiūnas (3,000 km2)), Š.Fryzų salose, Bornholme. Danija – jūrų valstybė. Vienintele sausumos siena Danija ribojasi su Vokietija šalies pietuose (sienos ilgis 68 km). Pakrantės ilgis 7314 km. Kategato ir Eresūno sąsiauriai skiria nuo Švedijos, Skagerako sąsiauris – nuo Norvegijos. Fiūno salą nuo Jutlandijos pusiasalio skiria Mažojo Belto sąsiauris, o nuo Zelandijos salos Didžiojo Belto sąsiauris. Tarp Zelandijos salos ir Švedijos krantų yra Eresuno sąsiauris. Danijai priklauso didžiausia pasaulyje sala - Grenlandija, 7 kartus didesnė už pačią Daniją, tačiau joje gyvena tik 56 tūkst. žmonių. O taip pat Farerų salos. Abi šios šalys turi autonomines teises.
Ekonomika
Danija – ekonomiškai išsivysčiusi šalis. Valstybėje yra pasiektas aukštas agrokultūros, pramonės lygis, lanksti pašalpų sistema, patogūs gyvenimo standartai bei mokesčių balansas, stabili valiuta.
Danijoje labai išvystytas žemės ūkis. Šalies neaplenkė bendras Europos pakilimas, trukęs nuo 1958m. iki 1963m. Valstybės pastangos atsispirti infliacijos spaudimui – įdomi “stok-eik” politikos pasekmių iliustrcija; jos BVP 1963m. išaugo 0,8 proc., 1964m. – 7,4 proc., 1965m. – 4,7 proc. Nepriimtaa į Bendrą rinką, šalis turėjo sunkumų ieškodama eksporto rinkų savo žemės ūkio produkcijai parduoti, ir jai teko sąmoningai daugiau investuoti į pramonę.
1973m. Danija, matydama teigiamą įtaką jau esančių narių ekonomikai, pirmoji iš Skandinavijos šalių įstojo į Europos Sąjungą. Buvo pabrėžiama, kad ES pirmiausia yra rinka, o tik paskui – politinis projektas. Kai Danijai buvo suteiktos keturios išimtys – dėl valiutos, gynybos, policijos bei teismų bendradarbiavimo ir dėl europinės pilietybės – danai per antrą referendumą 1993m. pritarė Matrichto sutarčiai.
Nemažai danų yra gana abejingi glaudesnei Europos šalių sąjungai dar ir todėl, kad savo šalyje pasiekė aukštą gerovės lygį. Jie mano, kad tolesnis vienijimasis su kitomis šalimis, kuriose gyvenimo lygio...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 992 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (992 ž.)
Darbo duomenys
  • Regioninės geografijos rašinys
  • 5 psl., (992 ž.)
  • Word failas 199 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Danija

Danija Regioninė geografija
Peržiūrėti darbą

Danija (12)

Danija (12) Regioninė geografija
Peržiūrėti darbą

Danija (5)

Danija (5) Regioninė geografija
Peržiūrėti darbą

Danija (8)

Danija (8) Regioninė geografija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį