Daiktinės teisės konspektai. daiktinės teisės savoka. daiktinės teisės objektas.nuosavybės teisės bendrosios nuostatos ir t.t.
DAIKTINĖS TEISĖS SĄVOKA IR REIKŠMĖ.
LR K-oje ir kt. įstatymuose įtvirtinus privačią nuosavybę ir užtikrinus pagrindines asmens teises ir laisves, atsirado galimybė, o kartu kilo ir būtinumas sukurti daiktinės teisės institutą, plačiai žinomą pasaulinei teisės teorijai ir praktikai. Kai kurios daiktinės teisės buvo žinomos ir tarpukario Lietuvoje. Dabar galiojančiuose LR įstatymuose pagrindinės daiktinės teisės jau įtvirtintos. Pačiu bendriausiu požiūriu daiktinę teisę galima apibūdinti kaip absoliučią asmens teisę į daiktą.
(kt. lapuose).
DAIKTINĖS TEISĖS TEISINIO REGULIAVIMO DALYKAS.
DAIKTINĖS TEISĖS IR PRIEVOLIŲ TEISĖS SANTYKIS, ŠIŲ TEISIŲ SKIRTUMAI.
Kuo gi daiktinės teisės skiriasi nuo prievolinių teisių, kurių objektas dažniausiai taip pat yra daiktai? Pirmiausia, daiktinei teisei, kaip absoliučiai teisei, būdinga tai, kad tik vienas daiktinių teisinių santykių subjektas yra aktyvus, o kitas subjektas, kuriuo gali būti bet kuris tiek FA, tiek JA, v-bė ar savivaldybė, yra pasyvus. Prievolinei teisei, kaip santykinei teisei, būdinga, kad visi subjektai yra konkretūs asmenys, paprastai turintys tam tikrų prievolių. Vadinasi, daikt.teises gali pažeisti bet kuris subjektas, o prievolines – konkretūs prievolinių teisinių santykių subjektai. Pažeidus daiktines teises, ieškinį galima pareikšti bet kuriam šias teises pažeidusiam asmeniui, t.y. ieškinys visur eina paskui daiktą, nepriklausomai nuo to, kur ir pas ką daiktas yra, kaip jis ten atsidūrė ir pan. Be to, daiktinės teisės atsiranda nepriklausomai nuo pasyvių subjektų valios, o prievolinės teisės negali atsirasti be subjektų tiesiogiai ar netiesiogiai pareikštos valios.
(kt. lapuose).
NUOSAVYBĖS TEISĖS VIETA IR REIKŠMĖ DAIKTINĖS TEISĖS SISTEMOJE.
Nuosavybės teisė daiktinių teisių sistemoje užima išskirtinę vietą. Ji, kaip savarankiškas institutes, geriausiai žinoma ir plačiausiai iš visų daiktinių teisių reglamentuota LR įstatymuose. Kuo kitos daiktinės teisės skiriasi nuo nuosavybės teisės? Esminis nuos.t. skirtumas nuo kitų daiktinių teisių yra tas, kad savininko teisės į turtą nepriklauso nuo kitų asmenų. Savininko teises tiesiogiai nustato teisės normos. Kitų daiktinių teisių subjektų teises dažnai nustato savininkas savo nuožiūra, aišku, neviršydamas įstatymo leistinų ribų. Kadangi visos besiformuojančio daiktinių teisių instituto teisės...
Šį darbą sudaro 15389 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!