Irakas – respublika įsikūrusi Azijoje, Artimuosiuose Rytuose, Persijos įlankos regione. Šalis 6,5 karto didesnė už Lietuvą (438 000 km2), joje gyvena 24 mln. gyventojų. Irakas padalintas į penkiolika provincijų (muhafaza) bei vieną autonominį regioną (Kurdistanas), kuris susideda iš trijų provincijų. Bagdadas, Irako sostinė, yra pagrindinis šalies ekonomikos, mokslo bei kultūros centras. Taip pat Bagdadas yra svarbus Artimųjų Rytų pramonės, prekybos bei finansų centras.
Sudėtinga politinė situacija išryškina visuomenės diferenciaciją etnine, religine, genčių, gyvenimo būdo bei valdymo sistemos prasme. Naujausioje istorijoje kilo daug etninių, religinių ir, be abejo, politinių konfliktų. Todėl stengiantis teisingai įvertinti dabartinę situaciją šalyje, svarbu apžvelgti Irako istorijos raidą, visuomenės padalijimus ir ją valdančius mechanizmus.
Ruošdamasi rašyti šį darbą skaičiau keletą analitinių įvairių sričių specialistų straipsnių, kadangi Irako konfliktas liečia begalę sferų: nuo ekonomikos pasaulyje iki tarptautinių santykių kaitos, domėjausi Irako politine struktūra, santykiais su kaimyninėmis šalimis ir Vakarų Europos valstybėmis, ieškojau sąsajų su kai kuriomis Afrikos valstybėmis, kuriose taip pat vyrauja islamo išpažinėjai. Karas Irake prasidėjo dar ne taip ir seniai, todėl įvykiai šioje Artimųjų rytų valstybėje - tai daugiausiai šių dienų aktualijos. Per tokį trumpą laiką dar beveik nėra parašyta literatūros, kuri aptartų būtent šį konfliktą, todėl daugiausiai remsiuos internetiniais puslapiais, kuriuose pateikiama “karščiausia” ir aktualiausia informacija, tačiau trūksta specialistų vertinimų ir nuomonių.
Kaip pagrindinį savo darbo tikslą įvardinčiau siekį susipažinti ir išnagrinėti dabartinį Irako ir jos valdžios institucijų teisinį statusą. Tema įdomi visiems, besidomintiems tarptautine teise, norintiems išsamiau susipažinti su Iraką valdančiomis institucijomis, norintiems sužinoti, kokią įtaką Irako konfliktas padarė pasaulio tvarkai, tarptautiniams santykiams, šalių ekonominei, ūkinei bei kultūrinei raidai.
Dabartinio Irako teritorijoje egzistavo seniausios pasaulio civilizacijos: šumerų (prieš 5 tūkst. metų), akado, asirų, babiloniečių. Nuo senų laikų išliko daug unikalių architektūros ir kitų istorinių paminklų, kurie liudija apie nuostabius šių žemių gyventojų pasiekimus.
Islamas atsirado Mesopotamijoje, vykstant arabų antpuoliams VII a. Ši teritorija, kurioje daugiausiai gyveno arabai, greitai tapo...
Šį darbą sudaro 3266 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!