Šperos

Civilinis procesas (2)

9.4   (2 atsiliepimai)
Civilinis procesas (2) 1 puslapis
Civilinis procesas (2) 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

suinteresuotas asmuo turi teisę įstatymų nustatyta tvarka kreiptis į teismą, kad būtų apginta pažeista ar ginčijama jo teisė arba įstatymų saugomas interesas.2. Atsisakymas teisės kreiptis į teismą negalioja.3.Teismas imasi nagrinėti civilinę bylą pagal asmens (arba jo atstovo), kuris kreipėsi, kad būtų apginta jo teisė arba įstatymų saugomas interesas, pareiškimą. Įstatymų nustatytais atvejais pareiškimą teismui dėl viešojo intereso gynimo valstybės vardu gali pareikšti prokuroras arba kita įstatymų įgaliota institucija. 4. Ieškinio teisenos bylose paduodami ieškiniai, o ypatingosios teisenos ir kitose bylose - pareiškimai ar prašymai.
Civilinio proceso teisės esmė.ginti asmenų, kurių materialinės subjektinės teisės ar įstatymų saugomi interesai pažeisti ar ginčijami, interesus, tinkamai taikyti įstatymus teismui nagrinėjant civilines bylas, priimant sprendimus bei juos vykdant, taip pat kuo greičiau atkurti teisinę taiką tarp ginčo šalių, aiškinti bei plėtoti teisę.
CPT sąvoka-T.n. visuma ,reguliuojanti teismo ,dalyvaujančių P.asmenų ir kitų asmenų susijusių su procesu asmenų veiką.Teismui nagrinėjant ir sprendžiant bylas ,atstatant teismingumą ir teisinę taiką,ir vykdant teismų sprendimus .
CPT reguliuoja teismo veiklą ,nustato jos veiklos ribas ir f-cijas ,įpareigoja asm. laikytis taisyklių kreipiantis į teismą teisminės gynybos .
CPT sistema.tai n.,taisyklės ,reikalavimai , apibrėžimai,kurių suskirstymas pagal tam tikrus požymius ir kriterijus sudaro pagrindą ir galimybę suvokti cpt . cpt normos taikymo ,aiškinimo galimybes ,dalyvauti procese ir vykdyti P reikalavimus.CPT sudaro 2 dalys:bendroji ir specialioji .Bendroji – tai n. Ir jų institutų visuma reglamentuojanti klausimus kurie bendri visam CP.Specialioji –T. n. Visuma , kurios vadinamos specialiosiomis n., reguliuojančios specialius CPT santykius P ,jų subjektų veiklą konkrečiose CP stadijose ,atskirų ribų kategorijose ,nustato bylos iškėlimo tvarką ,nagrinėjimo tvarką ir kt.
ir daugiau),ne priešingais interesais ,tarp kurių kyla ginčas konkrečiame CT santykije.2Ypatingoji-C bylų nagrinėjimo išimčių teisena, supaprastinta,apsauginė,joje nėra ginčo,priešingo intereso.CPT principai.principas-idėja,nuostata įtvirtinta CPT n.Pagal taikymo sritį ir subjektų klasifikavimas.1.Nustatantis teismo šalių T.ir pareigas.2.Teismo f-jos padėtį P.3.Reguliuojantis įrodymų P tvarką.4.Nustatantis bylos nagrinėjimo tvarką ir eigą.5.Nustatantis atskirų bylų nagrinėjimo tvarką.6.Reglamentuojantys vykdymo procesą.
Proceso koncentracija...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2974 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (2974 ž.)
Darbo duomenys
  • Civilinės teisės špera
  • 2 psl., (2974 ž.)
  • Word failas 70 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Civilinis ir baudžiamasis procesas pagal Lietuvos statutus (2)

Civilinis ir baudžiamasis procesas pagal Lietuvos statutus (2) Civilinė teisė
Peržiūrėti darbą

Bylos nagrinėjimo sustabdymas (civilinis procesas)

Bylos nagrinėjimo sustabdymas (civilinis procesas) Civilinė teisė
Peržiūrėti darbą

Civilinis procesas (4)

Civilinis procesas (4) Civilinė teisė
Peržiūrėti darbą

Civilinis procesas

Civilinis procesas Civilinė teisė
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią šperą