I. Įvadas.
Šiame civilinės teisės specialiosios dalies rašto darbe išnagrinėsiu civilinės atsakomybės sąvoką, jos reikšmę civilinėje teisėje, skiriamuosius bruožus nuo kitų atsakomybės rūšių. Taip pat, remdamasi įvairia teisine literatūra, aptarsiu civilinės atsakomybės rūšis, jų požymius, kurie labai svarbūs sprendžiant rašto darbui pateiktą uždavinį.
Aptarus pagrindinius teorinės medžiagos aspektus, remdamasi išnagrinėta literatūra, išanalizuosiu pateiktą šeštąją užduotį, iškelsiu svarbiausius klausimus, susijusius su šia užduotimi, ir susiesiu su civilinės bei kitų teisių teorine medžiaga.
Rašydama ši darbą remsiuosi moksline literatūra, vadovėliais, įstatymais, kita metodine medžiaga, taip pat įvairiais, su šia tema susijusiais, kodeksais.
II. Civilinės atsakomybės samprata ir reikšmė civilinėje teisėje.
Civilinė atsakomybė yra suprantama kaip viena iš prievartos poveikio priemonių, kurios turinys yra specifinis - kreditorius turi teisę reikalauti atlyginti nuostolius, kuriuos jis patyrė dėl skolininko neteisėtų veiksmų, o skolininkas privalo atlyginti padarytą žalą arba sumokėti baudą ar sutartus delspinigius (tai sankcija, kuri gali būti nustatyta įstatymuose, arba aptarta sudarant konkrečią sutartį).
Civilinė atsakomybė pasireiškia turtinėmis poveikio priemonėmis, kurių rūšys, jų taikymo sąlygos ir tvarka yra nustatyta civilinėje teisėje, tačiau ji atsiranda ne iš normų, o iš konkretaus padaryto teisės pažeidimo, kurį reguliuoja minėtos normos. Galima ir dar tiksliau apibrėžti, kad civilinė atsakomybė atsiranda tik teisės pažeidėjui ir tik susidarius atsakomybės santykiui tarp teisės pažeidėjo ir nukentėjusiojo, ir dažniausiai ji tampa kaip papildoma prievolė, nes teisės pažeidėjas pirmiausia turi įvykdyti pagrindinę prievolę, dėl kurios ir kilo visa atsakomybė, t.y. grąžinti kokį nors daiktą, pateikti prekes ir t.t., o tik po to vykdoma papildoma prievolė, t.y. mokama bauda, delspinigiai, netesybos. Tačiau ji gali būti ir nauja prievole, kai teisės pažeidimas nėra susijęs su šalių tarpusavio prievolėmis.
1. atsakomybė yra viena iš įstatymo ar sutarties nustatytų sankcijų;
2. atsakomybės atsiradimo pagrindas yra teisės pažeidimas;
3. atsakomybė pasireiškia teisės pažeidėjui nenaudingomis (neigiamomis) turtinėmis pasekmėmis, dažniausiai turto sumažėjimu dėl žalos, nuostolių atlyginimo, netesybų sumokėjimu;
4. atsakomybė yra papildoma arba nauja prievolė, kuri nėra pažeisto teisinio santykio...
Šį darbą sudaro 2356 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!