Referatas (rašto darbas), kuriame išdėstomaBVP skaičiavimas, BVP nustatymo būdai. Pateikiama 1995-2006 metų BVP dinamika Lietuvoje.
2. Bendrojo vidaus produkto nustatymo būdai 7
3. Bendrojo vidaus produkto nustatymas gamybos būdu 8
4. BVP dinamika Lietuvoje gamybos būdu 1995-2006 m. 11
5. Bedrojo vidaus produkto nustatymas išlaidų apskaitos būdu 14
6. BVP dinamika Lietuvoje išlaidų apskaitos būdu 1995-2006 m. 17
7. Bendrojo vidaus produkto nustatymas pajamų apskaitos būdu 18
8. BVP dinamika Lietuvoje pajamų apskaitos būdu 1995-2006 m. 20
9. BVP įvertinimas rinkos kainomis 21
10. BVP dinamika Lietuvoje 22
IŠVADOS 27
LITERATŪROS SĄRAŠAS 28
ĮVADAS
Ekonomika neatsiejama nuo kiekvieno žmogaus gyvenimo. Pastaruoju metu retai kurią dieną masinės informacijos priemonės nekalbėtų ar nerašytų apie šalies ūkio problemas ir būdus joms išvengti. Kiekvienas iš mūsų norime gyventi gerai, užsitikrinę ne tik savo, bet ir savo šeimos narių, vaikų ateitį. Tai neatsiejama nuo visos šalies ekonomikos, jos klestėjimo ar nuosmukio.
Bet kurios valstybės ekonominę situaciją gali atspindėti keletas rodiklių eksporto- importo situacija, įsiskolinimas (vidinis ar išorinis) ir pan. Tačiau vis dėl to pagrindiniu rodikliu lieka būtent bendrasis vidaus produktas.
Bendrasis vidaus produktas (BVP) (angl. Gross Domestic Product – GDP) – sutrumpinimas – GDP) yra vienas iš rodiklių parodančių tam tikros teritorijos ekonomikos dydį. Bendrasis vidaus produktas yra apibrėžiamas kaip galutinė prekių ir paslaugų sukurtų šalyje rinkos vertė per tam tikrą laiko tarpą. Tai bendrosios pajamos, sukurtos šalies teritorijoje, taip pat užsienio gamybos veiksnių gautos pajamos konkrečioje šalyje, minus šios šalies piliečių gautos pajamos užsienyje. Kitaip pajamos, gautos šalies viduje (kai neapskaitomas ekonominių užsienio ryšių saldas). Iš esmės, bendrasis vidaus produktas artimas bendrajam nacionaliniam produktui.
Bendrasis nacionalinis produktas (sntr. BNP, anksčiau Bendrasis socialinis produktas; angl. gross national income – GNI, anksčiau gross national product – GNP) – visų galutinių prekių ir paslaugų, pagamintų šalies piliečių per tam tikrą laikotarpį (paprastai per metus) rinkos kainų suma; tai konkrečios šalies piliečių gautos pajamos.
BVP SKAIČIAVIMAS
Ekonominėje geografinėje1 praktikoje svarbiausiu vystymosi lygio rodikliu yra BVP vienam gyventojui. BVP skaičiavimas – sudėtinga procedūra. Skaičiavimo rezultatai labai priklauso nuo to, kokia metodika...
Šį darbą sudaro 3185 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Šis mokslo darbas pasitarnaus tau kaip puikus pavyzdys siekiant aukščiausio pažymio!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!