Referatai

Brazilija (3)

9.6   (2 atsiliepimai)
Brazilija (3) 1 puslapis
Brazilija (3) 2 puslapis
Brazilija (3) 3 puslapis
Brazilija (3) 4 puslapis
Brazilija (3) 5 puslapis
Brazilija (3) 6 puslapis
Brazilija (3) 7 puslapis
Brazilija (3) 8 puslapis
Brazilija (3) 9 puslapis
Brazilija (3) 10 puslapis
Brazilija (3) 11 puslapis
Brazilija (3) 12 puslapis
Brazilija (3) 13 puslapis
Brazilija (3) 14 puslapis
Brazilija (3) 15 puslapis
Brazilija (3) 16 puslapis
Brazilija (3) 17 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

VILNIUS 2002 m.
Brazilijos Federacinė Respublika (Respublica Federacia do Brazil) didžiausia ir gausiausiai apgyvendinta P. Amerikos valstybė buržuazinė federacinė respublika.Tai penktoji pagal dydį pasaulio valstybė. Pagal dienovidinį valstybė yra vakaruose, pietų pusrutulyje. Brazilija užima žemyno rytus ir vidurį. Pietuose ribojasi su Urugvajumi, vakaruose su Argentina, Paragvajumi, Bolivija, Peru, Kolumbija, šiaurėje su Venesuela, Gajana, Surinamu, Prancūzijos Gviana. Rytuose prieina prie Atlanto vandenyno (kranto linijos ilgis 7400 km.). Šalies šiaurėje veši beribiai visžaliai drėgnieji tropiniai Amazonijos miškai. Penktadalį visų Žemės gėlo vandens išteklių Amazonė supila į Atlanto vandenyną. Į rytus ir pietus nuo Brazilijos plokščiakalnio driekiasi didžiausi šalies dirbamosios žemės plotai. Brazilijos plotas (su salomis) 8 512 000 km2. Šalyje gyvena 159 mln. Gyventojų. Sostinė – Brazilija. Valstybinė kalba – portugalų. Piniginis vienetas – kruizeris. Federacijos nariai – 22 valstybės, 4 teritorijos ir 1 federacinė (sostinės) apygarda.
Brazilijos teritorijoje pradėta gyventi neolite. Indėnų (tupių gvarianų, botokudų, tupinambų ir kt.) gentys iki XVI a. buvo išlaikiusios gimininę bendruomenę. 1500 m. Brazilija pasiekė portugalų jūrininkas P. A. Kabralis, kuris paskelbė atrastąją žeme Portugalijos valda ir pavadino ją Santa Kruso vardu; vėliau pagal portugalų išvežamo raudonmedžio (port. pau – brasil) pavadinimą kraštas pavadintas Brazilija.
KOLOJINIS LAIKOTARPIS
XVI a. 4 d-mečio pr. prasidėjo Brazilijos kolonizacija; teritorija buvo padalyta į paveldimas kapitonijas, vadovaujamas Portugalijos skiriamų kapitonų (XIX a. pr. kapitonijos pertvarkytos į prov-jas, 1891 – į valstijas). 1549 įsteigta Brazilijos generalgubernatorius T. Sūza (1549 – 52) įkūrė sostinę Baiją (dab. Salvadoras), pakvietė jėzuitus. Jėzuitai jiems duotose žemėse kūrė indėnų gyvenvietes (misijas), paremtas pusiau vergoviniupusiau patriarchaliniudarbu. XVI a. 4 d-metyje Portugalija pradėjo vežti į Braziliją Afrikos negrus. Šie vergovinėmis sąlygomis dirbo naujai įsikūrusiuose dvaruose. 1630 m. pabėgę vergai negrai viename Pernambuko kapitonijos rj. įkūrė Palmario respubliką, egzistavusią iki 1697 m. Prie negrų judėjimo jungėsi indėnai. Portugalija dėl Brazilijos kovojo su Olandija (ši 1630 – 54 buvo užėmusi Pernambuko kapitoniją). Po Hagos taikos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4757 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
17 psl., (4757 ž.)
Darbo duomenys
  • Regioninės geografijos referatas
  • 17 psl., (4757 ž.)
  • Word failas 113 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Brazilija

Brazilija Regioninė geografija
Peržiūrėti darbą

Brazilija (2)

Brazilija (2) Regioninė geografija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą