Referatai

Birbynė

9.0   (2 atsiliepimai)
Birbynė 1 puslapis
Birbynė 2 puslapis
Birbynė 3 puslapis
Birbynė 4 puslapis
Birbynė 5 puslapis
Birbynė 6 puslapis
Birbynė 7 puslapis
Birbynė 8 puslapis
Birbynė 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

NAUDOTA LITERATŪRA……………………………………………………10
ĮVADAS
Lietuvių liaudies instrumentų istorija glaudžiai siejasi su liaudies buitimi. Šie instrumentai nuo neatmenamų laikų skembėjo pasilinksminimuose, laidotuvėse, kultinėse ceremonijose. Jie tarnavo žmonėms susižinojimo priemone, buvo sunkių darbų, džiaugsmo ir liūdesio liudininkais.
Lietuvių liaudis iš senų senovės vartojo įvairius pučiamuosius instrumentus ; skudučius, ragus ( triūbas, trimitus ), daudytes, ožio ragą, lumzdelius, birbynes, švilpas ir kt.. Šiais muzikos instrumentais per šimtmečius yra sukurtas didelis muzikos lobynas, tačiau ne visas jis išliko iki mūsų laikų.
Instrumentinės muzikos tyrinėtojams, žinoma, nepakanka vien rašytų muzikos kūrinių. Jiems svarbu žinoti ir apie pačius tos muzikos kūrėjus – autorius ir atlikėjus – gyvus žmones, kurie tą muziką kūrė, puoselėjo, saugojo ir mums paliko. Taip pat labai svarbu pažinti ir instrumentus, kuriais liaudies muzikantai grodavo, kaip juos dirbdavo, derindavo, kaip pati liaudis žiūrėjo į savo muziką, kaip ją vertino, kiek plačiai buvo paplitęs vienas ar kitas instrumentas.
PIRMIEJI INSTRUMENTINIAI TYRINĖJIMAI
XIX a. pirmaisiais dešimtmečiais Europoje gausėjo revoliucinių sąjūdžiū prieš feodalizmą. Rytų Europoje judėjimai buvo nukreipti prieš didžiausią feodalizmo atramą – carizmą. To meto inteligentijos atstovai, stoję į kovą prieš feodalizmą, be kita ko, ėmė domėtis savosios tautos praeitimi, liaudies kultūra ir kūryba. Nuo XIX a. pradžios atsiranda etnografinių tyrinėjimų ir pačioje Lietuvoje.
Tautosakos rinkimo bare didžiausią darbą nuveikė Simonas Stanevičius ( 1799 – 1848 ), pirmasis Lietuvoje išleidę dainų rinkinį “ Dainos žemaičių “. Čia ir surandame pirmąsiais žinias apie lietuvių muzikos instrumentus Lietuvoje. Žinios apie liaudies muzikos instrumentus visų pirma pateko į rašytinius šaltinius ne kaip tiesioginio domėjimosi objektas. S. Stanevičius jas pateikė tautosakine, S. Daukantas, L. Jucevičius, A. Juška su istorine – etnografine madžiaga.
Ir čia, kaip ir pas prūsų etnografus, instrumentai tim įdomi etnografinė detalė, paryškinanti kaimo žmogaus buities bendrą vaizdą.
XIX a. antroje pusėje lietuvių tautosakos bei etnografijos rinkėjų gerokai pagausėjo. Šitiems darbams nemaža nusipelnė 1845 m. įsteigta Rusų etnografinė draugija, kuri 1867 m. Vilniuje atidarė Šiaurės vakarų skyrių,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1382 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (1382 ž.)
Darbo duomenys
  • Etninės kultūros referatas
  • 9 psl., (1382 ž.)
  • Word failas 60 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą