ĮVADAS
Lietuvos Respublikos integracijos į Europos Sąjungą procese didelis dėmesys skiriamas jos teisės sistemos derinimui su Europos Bendrijų (toliau - EB) teise. Tačiau šis procesas neapsiriboja vien tik atskirų EB teisės normų perėmimu ir jų įgyvendinimu nacionalinėje teisėje. Lietuvai tapus ES nare, EB teisė tapo ir jos teisės sistemos dalimi. Todėl labai svarbu ne tik perimti pačias EB teisės normas, bet ir žinoti šių normų veikimo ir taikymo principus. Reikia pastebėti, kad EB teisė pasižymi tam tikru savitumu, kurį nulemia jos teisės šaltinių, teisės normas kuriančių institucijų bei normų priėmimo procedūrų specifika, taip pat pačių normų veikimo ir taikymo specifiniai principai.
Europos Sąjungos pagrindų formavimasis yra grindžiamas Europos teisingumo teismo (toliau - ETT) jurisprudencijos evoliucija. Spręsdamas bylas ir priimdamas preliminarius nutarimus, aiškindamas Europos Bendrijų steigiamųjų sutarčių nuostatas, ETT išplėtojo žymiąsias ES teisės viršenybės ir tiesioginio veikimo doktrinas. Viršenybės principas yra glaudžiai susijęs su tiesioginio veikimo doktrina, nes tik tais atvejais, kai tiesiogiai taikomos Bendrijų teisės nuostatos įtvirtina iš esmės kitas teises arba kitas pareigas negu atitinkamos nacionalinės teisės normos, Bendrijos teisės viršenybė tampa reali
Pagrindinis šio kursinio darbo tikslas - viršenybės principas, t.y. išsiaiškinti pagrindinius EB viršenybės principo nacionalinės teisės atžvilgiu aspektus, įvertinti, kaip šį principą pripažįsta ES valstybių narių teismai remiantis ETT 1964 m. liepos 15 d. nagrinėta Costa v ENEL byla.
I. EUROPOS BENDRIJOS TEISĖS VIETA NACIONALINĖJE
VALSTYBIŲ NARIŲ TEISĖJE
Nors pačios Europos Bendrijos steigimo sutartys tiesiogiai ir neaptaria EB teisės prigimties, Europos Teisingumo Teismas konstatavo, kad EB teisė yra atskira teisės sistema, besiskirianti tiek nuo valstybių narių nacionalinės teisės, tiek ir nuo tarptautinės viešosios teisės. Jei kalbėti apie tarptautinę viešąją teisę, tai valstybės pačios nustato, koks jų prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų statusas vidaus teisėje. Todėl, pavyzdžiui, Europos žmogaus teisių konvencijos statusas atskirose valstybėse, šios Konvencijos dalyvėse, gali būti labai skirtingas. Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas taip pat yra pažymėjęs, jog valstybės skirtingai sprendžia tarptautinės ir...
Šį darbą sudaro 3326 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!