ŪKIO SUBJEKTO SĄVOKA BEI SUSITARIMO APIBRĖŽIMAS
DRAUDŽIAMI SUSITARIMAI
ASOCIACIJŲ SPRENDIMAI IR SUDERINTI VEIKSMAI
BENDRADARBIAVIMO ATSKYRIMAS NUO VIENAŠALIŠKŲ VEIKSMŲ
ES konkurencijos politikos taisyklės yra EB sutarčių taisyklių ir teisės normų sistemos dalis. Europos integracijos pirmieji žingsniai buvo žengti 1955 m. Italijai, Prancūzijai, Vokietijai, Liuksemburgui, Belgijai ir Nyderlandams pasirašius Europos plieno ir anglių sutartį (EAPB). Šios sutarties preambulėje buvo aiškiai įvardinta, kad pasimokius iš Antrojo Pasaulinio karo pamokų, reikia sujungti pagrindinius varžovų interesus vieningos bendrijos sukūrimo tikslams, t.y. užkirsti kelią konfliktams. EABP paklojo ES kūrimo pagrindus. Europos integracija buvo paremta ekonominiais interesais. Po sutarties pasirašymo buvo nuspręsta išplėsti integracijos prasmę. Taigi po to buvo sudaryta sutartis dėl Europos ekonominės bendrijos. Joje nustatyta data, iki kurios turi būti įsteigta vidaus rinka, zona, kurioje vyksta laisvas žmonių, prekių ir kapitalo judėjimas. Laisvas judėjimas be sienų – pagrindinis vidaus rinkos funkcionavimo faktorius. 1992 m.sausio 1 d. EEB pradėjo keistis, be to atsirado bendra užsienio ir saugumo politika. Papildant naujomis sutartimis nuosekliai kūrėsi Europos Sąjungos vienetas, buvo glaudžiau bendradarbiaujama vidaus reikalų srityje.
EB bendradarbiavimo tikslai yra svarbūs taikant EB sutartyse numatytas ES konkurencijos taisykles. Tai apima ne tik bendradarbiavimą ekonominėje srityje. Siekiama įdiegti sistemą, užtikrinančią, kad bendroji rinka nebūtų iškreipta, neleidžiant iškreipti konkurencijos. Kas tuos iškraipymus sukeltų, nėra svarbu: ar tai būtų Vyriausybės įsikišimas, ar atskirų subjektų susitarimai. Ūkio subjektų tarpusavio konkurencija skatina naujoves, mažina gamybos sąnaudas, didina ekonomikos našumą, kartu sudaro sąlygas didesniam Europos ekonomikos konkurencingumui.
Tiek Bendrijos, tiek Lietuvos konkurencijos teisė yra labai panašios. Lietuvos konkurencijos teisė didžiąja dalimi suderinta su ES acquis. EB sutarties 81 str. draudžia konkurenciją ribojančius susitarimus. Lietuvos Respublikos (toliau – LR) Konkurencijos įstatymas apima pagrindines konkurencijos taisykles draudžiamų susitarimų, piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi srityje, taip pat koncentracijos kontrolėje. Kalbant apie įgyvendinimo praktiką, pagrindinis tikslas yra užtikrinti efektyvų konkurencijos taisyklių įgyvendinimą ir suteikti prioritetą toms byloms, kurios yra susijusios su sunkiausiais konkurencijos pažeidimais (t.y. karteliais).
Europos Bendrijos konkurencijos teisės normos yra priimamos ir įgyvendinamos bendrai visuose ūkinės veiklos sektoriuose, ir kalbant apie...
Šį darbą sudaro 5956 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!