Kursinis darbas apie laisvės atėmimo bausmės atlikimą Lietuvos įkalinimo įstaigose.
Bausmių vykdymo sistema yra specifinė valstybės sistemos dalis. Jinai priklauso nuo nusikalstamumo būklės ir jo augimo, valstybės ekonominės padėties, valstybės teisinių papročių ir taip pat nuo tarptautinių teisės reikalavimų.
Atstačius Lietuvos valstybės Nepriklausomybę (1990-03-11) ir priėmus Lietuvos Respublikos Konstituciją (1992-10-25), pradėta galvoti apie teisinės sistemos reformą. Bausmių vykdymo (atlikimo) sistema yra sudėtinė teisinės sistemos dalis, todėl sukurti efektyviai veikiančią bausmių vykdymo (atlikimo) sistemą yra aktuali problema. Atstačius Nepriklausomybę buvo iškeltas tikslas reformuoti penitencinę sistemą, kuri atitiktų tarptautinius reikalavimus.
Ilgalaikė praktika (turime omenyje tarybinę teisinę sistemą) parodė, kad bausmių griežtinimas nemažina nusikalstamumo. Labai svarbu sukurti tokią sistemą, kuri skatintų nusikaltėlį pozityviai keisti savo elgesį, auklėtų jį pilnaverčiu visuomenės nariu, besilaikančiu visuomenėje priimtų elgesio normų.
Pagrindiniai bausmių vykdymo sistemos tikslai: vykdyti bausmę, socializuoti ir reabilituoti nuteistąjį bei vykdyti nusikalstamumo prevenciją. Pagrindinis uždavinys – įvykdyti teisėtą bausmę, tai yra individualaus poveikio priemonę, kuri skiriama asmeniui, padariusiam nusikaltimą. Šio kursinio darbo tikslas išsiaiškinti kaip sekasi , reformuojant bausmių vykdymo sistemą, užtikrinti optimalias bausmių atlikimo sąlygas pataisos įstaigose laikomiems nuteistiesiems laisvės atėmimu. Mes apžvelgsime tarptautinių standartų pagrindines nuostatas dėl bausmės atlikimo režimo laisvės atėmimo vietose organizavimo, šnekėsime apie laisvės atėmimo bausmę ir šios bausmės atlikimo sąlygų užtikrinimą, tai yra apie tai, kokios priemonės užtikrina bausmės atlikimo režimą, kokios pagrindinės režimo funkcijos, kokie bausmės atlikimo režimo reikalavimai. Bandysime gvildenti tokius uždavinius, kaip draudžiamų turėti daiktų patekimas į pataisos įstaigas bei pataisos įstaigų personalo ugdymas ir mokymas.
1955 m. Ženevoje Jungtinių Tautų Organizacijos 1-ojo kongreso metu vienas iš nagrinėjamų klausimų buvo Tipinių minimalių elgesio su kaliniais taisyklių projektas. Šios taisyklės patvirtintos 1957 m. liepos 31 d. Jos yra svarbiausias JTO bausmių vykdymo dokumentas. 1990 m. JTO priimtos ,,Nepilnamečių, nuteistų laisvės atėmimu teisių apsaugos taisyklės’’. Šiuose abiejuose dokumentuose išdėstyta kas laikoma teisingu elgesiu su nuteistaisiais laisvės atėmimu. Viena iš pagrindinių tarptautinių standartų nuostatų yra bausmės atlikimo režimo laisvės atėmimo vietose organizavimas.
Šių tarptautinių...
Šį darbą sudaro 4651 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!