Konspektas.
Apžvelgiamos visos nusikalstamų veikų rūšys atskirai:objektyvioji bei subjektyvioji pusė, teismų praktika.
Nusikaltimų žmoniškumui samprata ir jų rūšys. Atsakomybės už nusikaltimus žmoniškumui teisinis reglamentavimas tarptautinėje teisėje ir Lietuvos Respublikos baudžiamajame įstatyme.
Nusikaltimai žmogiškumui – tai veikos, nukreiptos prieš civilius gyventojus, kai jie masiškai, sistemiškai kankinami, žalojami, naikinami, deportuojami, pavergiami, uždaromi į kalėjimus ar kitaip nežmoniškai su jais elgiamasi. Šie nusikaltimai gali pasireikšti ir įv. Socialinių žmonių grupių (nacionalinių, etninių, religinių, politinių ir kt.) persekiojimu, remiantis politine, rasine, religine ar kt. neapykanta. Šios veikos pripažįstamos tarptautiniais nusikaltimais nepriklausomai nuo to, ar jos yra numatytos ir uždraustos atskirų valstybių nacionaliniuose įstatymuose. Šie nusikaltimai nukreipti ne tiek prieš atskirus individus, kiek iš esmės prieš civilių gyventojų grupes, bendrijas, todėl galima tvirtinti, kad jie kelia pavojų apskritai žmoniškosios civilizacijos normalaus egzistavimo pagrindams. Šie nusikaltimai paprastai atskleidžia atskirų, dažniausiai autoritarinių valstybių politiką.
Šie nusikaltimai kėsinasi pažeisti arba pažeidžia pamatinius tarptautinės teisės principus, nuotatas bei normas, saugančias ir turinčias užtikrinti ne tik individų teisę į gyvybę, sveikatą ir pan., bet ir visuomenės, tarptautinės bendrijos apskritai gyvybiškai svarbių teisių, laisvių ir interesų apsaugą bei gynybą. Todėl minimi nusikaltimai griauna ir tarptautinę tvarką, kelia pavojų žmonių saugumui.
Genocidas. Genocido samprata ir jo objektyvieji ir subjektyvieji požymiai. Genocido nusikaltimo atribojimas nuo nusikaltimų žmogaus gyvybei, sveikatai ir nuo nusikaltimų, pavojingų žmogaus sveikatai ir gyvybei.
Tarptautinės teisės draudžiamas elgesys su žmonėmis, jo požymiai.
JTGA 1946 m. priėmė rezoliuciją, kur nurodė, kad pagal tarptautinę teisę genocidas yra nusikaltimas ir kad asmenys, kalti dėl jo padarymo, turi būti nubausti nepriklausomai nuo to, kas ir kokiais motyvais padarė šį nusikaltimą. Šioje konvencijoje nustatyta, kad genocidu laikomi veiksmai, kuriais ketinama visiškai arba iš dalies sunaikinti kokią nors nacionalinę, etninę, rasinę ar religinę grupę. Būtent: a) tokios grupės narių žudymas; b) rimtų fizinių ar psichikos sužalojimų padarymas tokios grupės nariams; c) kokiai nors grupei tyčinis sudarymas tokių gyvenimo sąlygų, kuriomis siekiama ją visiškai ar iš dalies fiziškai sunaikinti; d) priemonių, kuriomis siekiama riboti...
Šį darbą sudaro 89940 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!