Uždaviniai

Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis (2)

10   (3 atsiliepimai)
Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis (2) 1 puslapis
Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis (2) 2 puslapis
Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis (2) 3 puslapis
Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis (2) 4 puslapis
Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis (2) 5 puslapis
Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis (2) 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Arlauskas, išvažiuodamas iš kiemo automobiliu “Ford” į Vilniaus m. Antakalnio gatvę, nepraleido važiavusio dviratininko ir su juo susidūrė. Susidūrimo metu dviratininkui buvo sunkiai sutrikdyta sveikata bei sulaužytas dviratis (dviračio kaina 300 litų). Dėl šio įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal BK 281 straipsnį.
Ikiteisminio tyrimo metu A. paprašė atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės, nes jis atlygino nukentėjusiajam padarytą žalą ir šis jam neturi pretenzijų.
Remdamiesi doktrininiu ir teisminiu baudžiamojo įstatymo aiškinimu apie atleidimą nuo baudžiamosios atsakomybės kai kaltininkas ir nukentėjęs asmuo susitaiko, argumentuotai atsakykite, esant kokioms sąlygoms A. gali būti atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės?
Sprendimas:
Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 38 straipsnio „Atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės, kai kaltininkas ir nukentėjęs asmuo susitaiko“ antra ir trečia dalys - pagrindinis argumentas šioje situacijoje, kuriuo galima remtis. 1
Atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės kaltininkui ir nukentėjusiajam asmeniui yra sąlyginė atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės rūšis, kai nusiklastamą veiką padaręs asmuo atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės, nustatant vienerių metų bandomąjį laikotarpį, jei kaltininkas susitaikė su nukentėjusiuoju asmeniu. Ši atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės rūšis gali būti taikoma visiems asmenims, padariusiems baudžiamuosius nusižengimus arba nusikaltimus, kurie baudžiamajame įstatyme priskiriami prie neatsargių arba tyčinių nesunkių bei apysunkių nusikaltimų. Atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės klausimas gali būti keliamas tik po to, kai nustatomas pavojingos veikos, atitinkančios baudžiamajame įstatyme numatytą nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo sudėtį, padarymo faktas bei ją padaręs asmuo. To nenustačius baudžiamoji atsakomybė negalima, vadinasi negali būti sprendžiamas ir atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės klausimas. Pateiktoje užduotyje apysunkį nusikaltimą (BK 11 str. „Nusikaltimas“ 4 d.) padręs asmuo nustatytas. Nusikaltimo sudėtis taip pat aiški: padaryta žala atlyginta (BK 59 str. „Atsakomybę lengvinančios aplinkybės“ 1 d. 3 papunktis), nukentėjusysis pretenzijų neturi. Taip pat tai yra neatsargus nusikaltimas (BK 16 str. „Neatsargus nusikaltimas ir baudžiamasis nusižengimas“ 3 d.). Tai - lengvinančios aplinkybės. Tačiau yra ir sunkinanti aplinkybė – sunkiai sutrikdyta nukentėjusiojo sveikata (BK 60 str. „Atsakomybę sunkinančios aplinkybės“ 1 d. 11...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1391 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1391 ž.)
Darbo duomenys
  • Baudžiamosios teisės uždavinys
  • 6 psl., (1391 ž.)
  • Word failas 52 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį uždavinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis (3)

Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis (3) Baudžiamoji teisė
Peržiūrėti darbą

Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis

Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis Baudžiamoji teisė
Peržiūrėti darbą

Baudžiamosios teisės bendroji dalis (2)

Baudžiamosios teisės bendroji dalis (2) Baudžiamoji teisė
Peržiūrėti darbą

Baudžiamoji teisė (27)

Baudžiamoji teisė (27) Baudžiamoji teisė
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį uždavinį