I. BAUDŽIAMOJI ATSAKOMYBĖ IR JOS REALIZAVIMAS;
I.1 Baudžiamosios atsakomybės samprata baudžiamojoje jurisprudencijoje;
I.2 Baudžiamosios atsakomybės realizavimas
II. BAUDŽIAMOJO POVEIKIO PRIEMONĖS
II.1 Baudžiamojo poveikio priemonės kaip naujas BK institutas
II.2 Baudžiamojo poveikio priemonių rūšys
II.2.1 Uždraudimas naudotis specialia teise
II.2.2 Turtinės žalos atlyginimas ar pašalinimas
II.2.3 Nemokami darbai
II.2.4 Įmoka į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą
II.2.5 Turto konfiskavimas
II.3 Baudžiamojo poveikio priemonės kaip baudžiamosios atsakomybės realizavimo forma
Naujajame Lietuvos Respublikos Baudžiamajame kodekse įtvirtintas baudžiamojo poveikio priemonių institutas- viena iš baudžiamųjų įstatymų liberalizavimo teisinėse demokratinėse valstybėse išraiškų. Būtinybė numatyti šį institutą mūsų šalies įstatymuose lėmė ta aplinkybė, kad naujajame Baudžiamajame kodekse įtvirtinus mažiau pavojingą nusikalstamos veikos rūšį- baudžiamąjį nusižengimą, prireikė ir tokių teisinio poveikio priemonių, kurios galėtų turėti pataisymo įtakos nusikaltusiam asmeniui ir be kriminalinio pobūdžio bausmės paskyrimo.
Tačiau atsiradus šiam institutui, Lietuvos baudžiamosios teisės moksle ir baudžiamojoje praktikoje susiduriama su problematiškais klausimais. Ypatingų diskusijų sukelia klausimas, ar baudžiamojo poveikio priemonės gali būti laikomos baudžiamosios atsakomybės realizavimo forma? Atsakyti į tokį klausimą ir yra šio kursinio darbo tikslas.
Dabartinėje baudžiamojoje teisėje baudžiamojo poveikio priemonės- neseniai susiformavusi sąvoka. Šio kursinio darbo temos aktualumas pasireiškia tuo, kad baudžiamojo poveikio priemonių institutas mokslinėje literatūroje iki šiol beveik nebuvo nagrinėtas. Galima paminėti nebent VU TF doc.Romualdo Drakšo straipsnį „Baudžiamojo poveikio priemonės kaip baudžiamosios atsakomybės realizavimo formą“, publikuotą 2004 m. žurnale „Teisė“, kuriame ir ieškota argumentų, galinčių pagrįsti vienokią ar kitokią nuomonę nagrinėjama tema. Lietuvos teismų praktika kol kas taip pat nepasižymi platesniu šio klausimo nagrinėjimu. Tiesa, šiuo metu jau rengiamas naujojo baudžiamojo kodekso komentaras, kuriame ko gero bus paaiškinti su baudžiamojo poveikio priemonėmis susiję neaiškumai.
Taigi šiuo darbu siekiama: atskleisti baudžiamosios atsakomybės ir jos realizavimo esmę, išanalizuoti baudžiamojo poveikio priemonių rūšis, jų paskirtį bei skyrimo ypatumus, išnagrinėti argumentus, leidžiančius teigti arba neigti, kad baudžiamojo poveikio priemonės yra viena iš baudžiamosios atsakomybės realizavimo formų.
• Istorinis metodas. Remiantis jau nebegaliojančiu 1961 m. baudžiamuoju kodeksu analizuojamos kai kurios normos, jų dinamika.
• Dogmatinis metodas. Apibrėžiamos tam tikros sąvokos (pvz., baudžiamoji atsakomybė, baudžiamosios atsakomybės realizavimas, atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės ir kt.) ir atsižvelgiant į jas atskleidžia tam tikrų institutų prasmė.
• Lyginamasis metodas. Šiame darbe lyginamos senojo ir naujojo baudžiamojo kodekso normos, jų santykis. Lyginama įvairių teisės teoretikų nuomonė su darbo tema susijusiais klausimais (ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių...
Šį darbą sudaro 5710 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!