Teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teismai. Kiekvienas pilietis tikisi, kad byla bus išnagrinėta teisingai, laikantis visų teisės normų ir nenusižengiant įstatymams.
Šioje užduoties dalyje aš pamėginsiu išnagrinėti reikalavimus keliamus teisėtai teismo sudėčiai. Išsamiau stengsiuosi apibūdinti atsarginio teisėjo vaidmenį teisme, jo paskyrimo tvarką.
Lietuvos Respublikos Konstitucijos 109 str. 1 dalyje nurodyta, kad teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teismai. Tais atvejais, kai baudžiamąsias bylas nagrinėja vienas teisėjas, taip pat laikoma, kad byla nagrinėjama teismo. Nuosprendžiai, kiti sprendimai baudžiamojoje byloje priimami teismo, ne teisėjo vardu, nors bylą nagrinėja ir nuosprendį bei kitus priimamus dokumentus surašo vienas teisėjas.
Tesimo sudėtis yra konkrečią baudžiamąją bylą nagrinėjantys teisėjai. BPK 221 str. Numatyta, kad apylinkės teismuose baudžiamąsias bylas, kuriose asmenys kaltinami mažesnio pavojingumo nusikalstamų veikų padarymu, turi nagrinėti vienas teisėjas. Tuo pačiu įstatyme numatoma galimybė, kad ir apylinkės teismuose bylas nagrinėtų trijų teisėjų kolegija. Tai nauja nuostata baudžiamajame procese. Apylinkės teismo pirmininkas konkrečiai bylai nagrinėti gali sudaryti trijų apylinkės teismo teisėjų kolegiją. Įstatyme nenumatyta, kokiais atvejais teismo pirmininkas gali priimti sprendimą nagrinėti bylą trijų teisėjų kolegijoje, todėl laikytina, kad šį klausimą jis gali svarstyti tiek gavęs proceso dalyvių prašymus, kad būtų sudaryta trijų teisėjų kolegija, tiek susipažinęs su bylos medžiaga priima sprendimą vienasmeniškai, tike teisėjo, gavusios bylą nagrinėjimui, siūlymu. Paprastai teisėjų kolegija sudaroma, kai apylinkės teisme gaunama itin didelės apimties byla, kai matoma, kad reikės spręsti itin sudėtingus nusikalstamų veikų kvalifikavimo, įrodymų pakankamumo, sąsajumo (liečiamumo) ir leistinumo klausimus, kai byla yra sukėlusi didelį visuomenės susidomėjimą ir pan.
Įstatymų leidėjas nenumato, kada turi būti sprendžiamas trijų teisėjų kolegijos sudarymo klausimas, išskyrus atskirus atvejus, kai teismo pirmininkas tik gaus bylą teisme savo iniciatyva sudaro kolegiją šiai bylai nagrinėti, paprastai teisme gauta baudžiamoji byla turėtų būti pagal nustatytą tvarką paskiriama konkrečiam teisėjui, kuris susipažinęs su bylos medžiaga gali kreiptis į teismo pirmininką, kad būtų sudaryta kolegija, nurodydamas tokio pasiūlymo motyvus. Pastaruosius turėtų kiekvieną kartą...
Šį darbą sudaro 3386 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!