Namų darbai

Baltijos jūra (2)

10   (1 atsiliepimai)
Baltijos jūra (2) 1 puslapis
Baltijos jūra (2) 2 puslapis
Baltijos jūra (2) 3 puslapis
Baltijos jūra (2) 4 puslapis
Baltijos jūra (2) 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Nieks neabejoja, kad kelionė, judėjimas, vietos pakeitimas nuo seniausių laikų turėjo žmonijai didžiausios įtakos, kaip priemonė pasikeisti medžiaginiais ir dvasiniais turtais, žodžiu: kišene praturtėt ir galva sustiprėti. Ogi civilizacijos aušroje didesnėms žmonių grupėms ar net masėms judėti patogų kelią teikia visų pirma stepės, kur miškas netrukdydavo su savimi varytis gyvulių bandas, taigi vaikščiojantį savo maistą, rūbą ir net pastogę. Kiek vėliau tą patį vaidmenį vaidina upės ir jūrų pakraščiai, kur žuvingi vandenys pavaduodavo stepių žoles, o žuvys- avieną ir jautieną. Bet jūra turėjo dar daug pirmenybių prieš sausžemį, net ir labai derlingą. Ji atverdavo daug platesnius akiračius, įvairiausių krypčių kelius, suveda pažintin tolimiausius kraštus ir skirtingiausias tautas. Ji įgalino tiksliau ir greičiau nukeliauti didelius atstumus, išvengti nepageidaujamo tarpininkavimo. Šiuo paskutiniu atžvilgiu ji Lietuvai niekuom nepakeičiama, nes be jos kiekvieną mūsų žingsnį svetimieji pagal jų pačių užgaidas kontroliuotų.
Sunku įsivaizduoti Baltiją be Lietuvos ir Lietuvą be Baltijos. Baltija - mūsų liaudies pasakose, padavimuose ir legendose. Baltija- mūsų poetų eilėse, dainių dainose, dailininkų kūriniuose. Už Baltiją kraujas liejosi, Baltijoje prakaitą braukiam, per Baltiją svečius kraštus ir žmones pažįstam, savo triūso vaisiais prekiaujam. Baltija- tai mes, mūsų praeitis, ši diena ir rytojus. Tik 94 kilometrų smėlėto pajūrio ruoželis Lietuvą sieja su jūra, bet kas iš mūsų nemyli Baltijos... Pažiūrėkit, kaip iš tolo moja baltąja puta mėlynai žalia Baltijos bangelė- jūra kviečia Jus, ji pradeda savo pasakojimą...
„Aš esu palyginti dar visiškai jaunutė jūra, jaunesnė už jus- žmones, žmoniją. Man maždaug... trylika tūkstančių metų.-... gimiau aš, vos spėjus ledynui atsitraukti iš mano dubumos. Šalta ir nyku tuomet buvo aplinkui. Krantų nepuošė nei auksinės smėlio kopos, nei garbanoti pušynai. Bet jau tuomet mano pakraščiuose tai šen, tai ten pasirodydavo apžėlę, barzdoti, žvėrių kailiais prisidengę, bet stiprūs ir gamtos užgrūdinti akmens amžiaus žmonės.
Plačiau po pasaulį mane išgarsino gintaras. Tolimais ir vingiuotais keliais jau prieš gerą trejetą tūkstančių metų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1771 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1771 ž.)
Darbo duomenys
  • Geografijos namų darbas
  • 5 psl., (1771 ž.)
  • Word failas 50 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Baltijos jūra (4)

Baltijos jūra (4) Geografija
Peržiūrėti darbą

Baltijos jūra

Baltijos jūra Geografija
Peržiūrėti darbą

Baltijos jūra

Baltijos jūra Geografija
Peržiūrėti darbą

Baltijos šalių gamta

Baltijos šalių gamta Geografija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą