Referatai

Avesta

10   (1 atsiliepimai)
Avesta 1 puslapis
Avesta 2 puslapis
Avesta 3 puslapis
Avesta 4 puslapis
Avesta 5 puslapis
Avesta 6 puslapis
Avesta 7 puslapis
Avesta 8 puslapis
Avesta 9 puslapis
Avesta 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Pasaulyje gyvena daugybė skirtingų tautų, išsiskiriančių savo požiūriu, tradicijomis, kultūra. Būtent bruožų įvairovė, skirtingi elgsenos tipai ir išskiria vienas tautas ar valstybes iš kitų. Be galo svarbų vaidmenį čia atlieka religija, kuri ne vien išskiria vieną tautą iš kitos, bet taip pat sujungia žmones į vieną branduolį. Religija veikia vyriausybę, šeimas, kasdienį žmonių gyvenimą ir dar daugiau. Per religiją galima pažinti žmogų, bendriją ar tautą. Tikėjimas – tai įrankis suprasti ir įvertinti istorijos vingius.
Kiekviena religija turi savo dogmas, nuostatus, tam tikrus reikalavimus, kurių privalu laikytis kiekvienam to tikėjimo pasekėjui. Dažniausiai visi pamokymai ir taisyklės būna užfiksuotos šventraščiuose, kurie saugomi ir prižiūrimi tikėjimo sergėtojų – dvasininkų. Būtent šventraščių paskirtis ir yra supažindinti tikėjimo mokinius su religijos. Taigi, šiame darbe trumpai ir supažindinama su pagrindiniu Zoroastrizmo šventraščiu Avesta.
1. ZOROASTRIZMAS
Zoroastrizmas (taip pat vadinama mazdizmu) - religija, apie 1400 m. pr. m. e. Baktrijoje susiformavusi ir paplitusi dabartinio Irano teritorijoje. Zoroastrizmas yra parsių, kilusių iš Irano (Persijos), religija. Parsiai vadinami "Ugnies garbintojais", nes jų apeigos atliekamos Ugnies šventyklose, kur dieną ir naktį dega šventoji ugnis (naudojant tik sandalo medį ir smilkalus). Šventoji Ugnis, simbolizuojanti Ahura Mazda, sudegina visą blogį ir jos neįmanoma sutepti. Irane iki šiol yra išlikę šios religijos pasekėjų.
Tai seniausia žinoma monoteistinė (tikėjimas, kad yra vienas Aukščiausiasis Dievas, turintis visus dieviškumo požymius) religija.
Religijos pradininku laikomas Zaratustra, Vakaruose žinomas kaip Zoroastras. Zaratustra (arba, senovės iraniečiøų kalba, Zoroastra) gimė apie 6300 m.pr.Kr. Persijoje. Tuo metu buvo išplitęs blogis ir žemės Siela, Geuš Urva šaukėsi Dievo, kad Jis atsiųstų Išgelbėtoją ir į žemę grįžtų ankstesnis klestėjimas. Kaip atsakas į šią maldą, Dogdo (motinos vardas) ir Purušaspai gimė Zaratustra. Jam dar esant motinos įsčiose, sapne jai buvo atskleista, kad jos sūnus bus Dievo pasiuntinys ir skleis Meilės ir Teisingumo Religiją. Jam gimstant, Jo aura skleidė šviesą virš miesto.Zaratustra parašė ir dalį religijos šventosios knygos - Avestos....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1893 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • ĮVADAS3
  • 1. ZOROASTRIZMAS..4
  • 2. AVESTA..5
  • 3. AVESTOS STRUKTŪRA.7
  • IŠVADOS9
  • BIBLIOGRAFIJA10
Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (1893 ž.)
Darbo duomenys
  • Visuotinės istorijos referatas
  • 10 psl., (1893 ž.)
  • Word failas 78 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą