Autorių teisės ir gretutinės teisės vaidina svarbų vaidmenį kiekvienos valstybės ekonomikos, kultūros ir mokslo srityse, nes jos skatina naujų produktų bei paslaugų kūrimą ir realizavimą, kūrybą ir kūrybos rezultatų naudojimą. Suderinta autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos sistema skatina investuoti ir plėtoti kūrybingumą ir novatoriškumą ir padeda užtikrinti žmonių užimtumą ir naujų darbo vietų atsiradimą.
Informacinių technologijų plėtra, interneto atsiradimas ir plėtimas, tapo vienu iš pagrindiniu XX amžiaus pabaigos įvykiu. Atsiradus ir plačiai paplitus kompiuterių tinklams pasaulyje, buvo sukurta valstybių sienomis neapribota nauja komunikacinė erdvė. Internetas - tai greita, patogi ir plačiai naudojama komunikacijos priemonė, kuri ir yra naujosios socialinės aplinkos pagrindas. Jis yra nauja tarpusavio bendravimo komunikacinėje erdvėje forma, apimanti beveik visą pasaulį, neužimanti jokios geografinės teritorijos ir nepriklausanti jokios šalies jurisdikcijai.
XXI (skaitmeniniame) amžiuje vis didesnę reikšmę įgyja informacinės technologijos, kurios teikia galimybes naudoti autorių kūrinius ir gretutinių teisių objektus tokiais būdais, apie kuriuos dar prieš dešimt metų niekas net nepagalvotų.
Kompiuterinės technologijos radikaliai pakeitė autorių darbų kūrimo, dauginimo, platinimo metodus ir būdus. Internetas suteikė kūrybai naujas formas, galimybes ir naudojimo kryptis. Spartus internete platinamos informacijos kiekio augimas ir jo siūlomos galimybės autoriams, atlikėjams ir gamintojams iš vienos pusės (paskelbimo laisvė, galimybė lengvai išplatinti darbus dideliam skaičiui asmenų gyvenančių visame pasaulyje, naujos kūrybos formos ir pan.) buvo gera naujiena, tačiau iš kitos pusės (nekontroliuojamas platinimas, neteisėtas kopijavimas ir panaudojimas) – papildomas galvos skausmas. Internetas sukūrė ne tik naujas galimybes ir privalumus, bet “jo dėka” autoriai ir atlikėjai susidūrė su savo intelektinės nuosavybės teisių apsaugos šioje naujoje erdvėje problemomis (t.y. nekontroliuojamu darbų platinamu, skaitmeniniu piratavimu, autorių teisių pažeidimais, neveiksmingais šių teisių apsaugos būdais ir pan.).
Kadangi skaitmeninėje erdvėje tradiciniai autorių ir gretutinių teisių apsaugos ir kovos su “piratavimu” būdai tapo neveiksmingi ir to pasėkoje intelektinės nuosavybės produktų ir paslaugų rinka praranda milžiniškas pajamų sumas, elektroninės komercijos rinkos dalyviai pradėjo naudoti įvairias kriptografines ir...
Šį darbą sudaro 22020 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!