Referatai

Australija (14)

10   (1 atsiliepimai)
Australija (14) 1 puslapis
Australija (14) 2 puslapis
Australija (14) 3 puslapis
Australija (14) 4 puslapis
Australija (14) 5 puslapis
Australija (14) 6 puslapis
Australija (14) 7 puslapis
Australija (14) 8 puslapis
Australija (14) 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Australija: geografinė padėtis, klimatas, paviršius, vidaus vandenys, geografinės zonos, keliautojai.

Ištrauka

AUSTRALIJA - maziausias ir gana nuosalus zemynas. Tik Siaures vakaru kryptimi nusidriekia didesnes ir mazesnes salos, kurios tarsi tiltas priartina Australija prie Azijos. Ji yra vienintelis gyvenamasis zemynas, plytintis tik Pietu pusrutulyje. AUSTRALIJA - yra ploksciausias, zemiausias ir sausringiausias is gyvenamu zemynu ir kuriame tera viena valstybe. Australijoje nera aukstu kalnu, ledynu, veikianciu ugnikalniu. Beveik puse teritorijos uzima dykumos ir pusdykumes Žemynas pietų pusrutulyje tarp Indijos ir Ramiojo vandenynų.Plotas7,6mln.km3.Tolimiausi sausumos kraštai:šiurėje-Jorko kyšulys,pietuose-Pietryčių kyšulys,vakaruose-Styp Pointo kyšulys,rytuose-Bairono kyšulys.Žemyno šiaurėje yra Jorko ir Arnhemlendo p-liaiTarp jų Karpentarijos įl.Rytinį žemyno krantąskalaujaRamiojo vandenyno,Koralų ir Tasmano jūros.Koralų jūra sekli.joje išilgai tęsiasi koralų statinys-Didysis Barjerinis rifas.Nuo žemyno jį skiria 50-100km pločio lagūna.Tasmano jūra gili,pakrantėje daug gilių.nedidelių įlankų.Pietuose Didžioji Australijos ,Spenserio,Sent Vinsento ir Port Filipo įlankos(Indijos vandenynas).Didž.sala-Tasmanija.Nuo žemyno ją skiria 224km pločio Baso sąs.Pagal gamtinių savybių skirtumus Australija skirstoma į 3 gamtines dalis:1.Vakarų Australijos plynaukštę, kurioje vyrauja tropinių dykumų ir pusdykumių landšaftai;2.Centrinę žemumą-akumuliacinę dykumą,kurioje ryški landšaftų kaita(retmiškiai,savanos,dykumos,pusdykumės);3.DidįjįVandenskyros kalnagūbrį-raukšlinių luitinių kalnų ruožą,pagrindinę Australijos klimatinę ribą su vyraujančiais kalnų miškų landšaftais. Australijos Sandrauga yra šešta pagal dydį (geografiškai) pasaulio šalis, užimanti Australijos žemyną ir aplinkines salas, iš kurių didžiausia Tasmanija. Pietryčiuose yra Naujoji Zelandija, šiaurėje – Indonezija, Papua Naujoji Gvinėja ir Rytų Timoras, šiaurės rytuose Saliamono salos ir Vanuatu. „Australijos“ pavadinimas kilęs iš lotynų terra australis incognita (nežinoma pietų žemė). Australija yra mažiausias pasaulio žemynas. Jos pakrantės mažai raižytos. Vingiuotesnė šiaurinė pakrantė, kurioje yra Karpentarijos įlanka ir Keip Jorko pusiasalis. Australijos pakrantes skalauja Indijos ir Ramiojo vandenyno vandenys. Palei šiaurės rytų pakrantę tęsiasi Didysis barjerinis rifas. Tai 2012 km. ilgio koralų telkinys. Rifai auga tik švariame seklumų vandenyje, kurio temperatūra ištisus metus būna ne žemesnė kaip 20 laipsnių C. Australija yra Australijos žemyne, plotas 7 614 500 kv.km., gyventojų skaičius 19 913 144, sostinė Kanbera, didžiausias miestas Sidnis. Urbanizacija 90%. Australija susideda iš šešių valstijų (Naujasis Pietų Velsas, Kvinslandas, Pietų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2525 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Geografinė padėtis.1
 • Klimatas2
 • Paviršius.3
 • Vidaus vandenys.4
 • Geografinės zonos.5
 • Keliautojai.6
 • Informacijos šaltiniai..7
Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (2525 ž.)
Darbo duomenys
 • Geografijos referatas
 • 9 psl., (2525 ž.)
 • Word failas 149 KB
 • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Australija ir Australijos žemynas

Australija ir Australijos žemynas Geografija
Peržiūrėti darbą

Australija ir Okeanija

Australija ir Okeanija Geografija
Peržiūrėti darbą

Pristatymas apie Australiją

Pristatymas apie Australiją Geografija
Peržiūrėti darbą

Australija - aukštyn kojom

Australija - aukštyn kojom Geografija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą