Kiekvienais metais vis didėja mokesčių mokėtojų skundų, dėl mokesčių administratorių sprendimų – mokesčių mokėtojai aktyviai naudojasi savo teise. Tai lemia poreikį efektyviai, aiškiai, racionaliai ginčo sprendimo procedūrai. Pasak autorių, Lietuvoje mokestinių–teisinių santykių srityje išryškėjo daug spragų ir nesklandumų tarp mokesčius mokančių fizinių bei juridinių asmenų ir mokesčių administratoriaus. Teisės normos, reglamentuojančios procesinius mokestinių ginčų nagrinėjimo klausimus, aiškinamos ir taikomos nevienodai1. Siekiant tobulinti esamą situaciją, reikia gerai suvokti mokestinio ginčo nagrinėjimo stadijas, jų esmę. Vienas to būdų – palyginamoji analizė. Šiame darbe atliksime ikiteisminių mokestinio ginčo stadijų palyginimą.
Darbo tikslas: suvokti mokestinio ginčo nagrinėjimą ir aptarus palyginimo principus ikiteisminių ginčo nagrinėjimo stadijų palyginimas.
• Atlikti atskitų stadijų aspektų analizę.
Rašant darbą – pagrindinis šaltinis buvo LR Mokesčių administravimo įstatymas, reglamentuojantis mokestinį ginčą, jo stadijas. Taip pat buvo naudotąsi tiriamų institucijų nuostatais, žvelgta į veiklos rezultatus, nagrinėta moksline litetarūra.
Siekiant tikslingai nagrinėti šio darbo problematiką – mokestinių ginčų sprendimo ypatumus ikiteisminėje stadijoje – svarbu apibrėžti pagrindines darbo savokas, nustatyti remus, kuriuose atliekamas lyginimas. Dėl šios priežasties, pirmoje darbo dalyje aptarsime svarbiausius temos elementus: mokestinio ginčo savoką, mokestinio ginčo šalis ir dalyvius.
1.1. Mokestinio ginčo sąvoka
Pagal LR Mokesčių administravimo įstatymo 144 straipsnį, mokesčių mokėtojas turi teisę apskųsti bet kurį mokesčių administratoriaus (jo pareigūno) veiksmą arba neveikimą2. Ši įstatymo norma yra pagrindas formaliam moekstiniam ginčui atsirasti, nes suteikia skundo teisę. Kai kyla interesų konfliktas tarp mokesčių mokėtojo ir mokesčius administruojančios institucijos minėta norma suteikia mokesčių mokėtojui teisę apsiginti.
Plačiąja prasme, remiantis autoriais3, mokestinius ginčus galima nagrinėti iš teisės, kaip absoliuto, pozicijos, nes teisė yra turinys sąlygų, kuriomis vieno valia gali būti sujungta su kito valia pagal visuotinį laisvės įstatymą. Taip pat teisė - tai teisių ir pareigų vienovė, realizuojama per visuomeninio santykio dalyvių subjektines teises ir per jas atitinkančias subjektyvines pareigas. Subjektinė teisė dalyvauti bendroje visuomenės tvarkoje legalizuojama atitinkamų pareigų vykdymu kitų socialinių grupių, dalyvaujančių toje tvarkoje, atžvilgiu. Bendravimas -...
Šį darbą sudaro 5499 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!