Atliko: VŪŽF III k.-5 gr.
Stud.
Nors žmogus yra sudėtingesnis ir mįslingesnis už bet kurį gamybinį procesą, teorinis supratimas apie jį labai menkas. Žmogaus atsakomųjų reakcijų gama žymiai platesnė nei įrengimų. Vienodi mechanizmai vienodomis sąlygomis vienodai reaguoja į konkrečius poveikius, tačiau nėra dviejų žmonių, kurie, atsidūrę vienodose sąlygose, elgtųsi vienodai (nors jų patirtis ir būtų identiška).
Be to, žmogus reaguoja į tokius faktorius, kurie mums nežinomi, todėl jo negalima tiksliai apibūdinti. Lengva patikrinti, kaip dirba mašina, žmogus gi gali nusišypsoti, nors viduje tiesiog “verda” iš pykčio.
Nors psichologija - jauna disciplina, tačiau apie individualų mąstymą ir elgesį spėjo sukaupti nemaža žinių. Ji gali būti naudinga vadovui, kuriam būtina suprasti žmones, su kuriais dirba. Šio darbo tikslas – apžvelgti asmenybės supratimą,susipažinti su kai kuriomis psichologijos mokyklomis, teorijomis, apžvelgti asmenybės vystymąsi.
ASMENYBĖS APIBŪDINIMAS
Kiekvienas turi buitinį asmenybės suvokimą. Buitinės asmenybės charakteristikos:
1) Bendrumas;
1) Nesąmoningumas;
1) Akivaizdumas.
Asmenybės charakteristikos buitinėse sąlygose:
1) Besąlyginis vertingumas “Jis tikra asmenybė”;
1) Savarankiškumas – sugeba būti nepriklausomas nuo aplinkos;
1) Originalumas. Asmenybe laikomas asmuo, kuris išsiskiria iš kitų;
1) Priklausomybė nuo vertinimų;
1) Prieštaringumas;
1) Elementarumas.
Individas- atskira būtybė, apribota nuo kitų erdvės ir laiko atžvilgiu, ir kuri skiriasi nuo kitų kokybiniu struktūros ir elgesio skirtumais.
Asmuo – individas, susijęs su visuomene.
Asmenybė – individo savitumas, jo pastovių reikšmingų įgimtų ar įgytų savybių visuma.
Individualybė – individo savybių visuma, apibūdinanti jį kaip nepakartojamą.
Asmenybė įgyja prasmę, kai pripažystama žmogaus laisvė pasaulyje. Žmogus vertinamas kaip atskira, nepakartojama asmenybė. Asmenybė yra atskiras vidinis pasaulis.
Taigi, žmogus yra sudėtinga, gyva sistema, sudaryta iš dugybės somatinių, fiziologinių ir psichinių savybių. Visos tos savybės kiekviename žmoguje sudaro skirtingą visumą, savitai kontaktuojančia su gamtine ir visuomenine aplinka. Žmogus, kaip somatinių, fiziologinių ir psichinių savybių integruota visuma, santykiaujanti su gamtine ir visuomenine aplinka, vadinama asmenybe. Taip suprasdami asmenybę, mes jai priskiriame tokius požymius:
1. Asmenybė, kaip sudėtinga sistema, yra unikali, nepasikartojanti. Ji sudaro kiekvieno žmogaus apibrėžtumą ir skiria jį nuo kitų individų.
2. Asmenybė yra visos žmogaus...
Šį darbą sudaro 4917 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!