Personalinių kompiuterių istorija prasidėjo 1976 m., kai du amerikiečiai – Stivenas Džobsas ir Stivas Vozniakas – savo garaže surinko kompiuterį, kurį pavadino "Apple" (Obuolys). Tai buvo pirmas kompiuteris, skirtas personaliniam naudojimui. Tuojau pat tokių kompiuterių užsinorėjo Džobso ir Vozniako draugai. Vaikinai įkūrė firmą, ir jau 1976 m. rinkoje pasirodė pirmasis pramoninis personalinio kompiuterio variantas – Apple II. Šie kompiuteriai turėjo didžiulį pasisekimą, tad jų gamybos ėmėsi daugelis firmų.
Lietuvoje kompiuteriai pasirodė baigiantis šeštajam dešimtmečiui. Jie buvo labai dideli, nepatikimi, be to, sudėtinga ir brangi jų eksploatacija. Vilniaus skaičiavimo mašinų gamykla pradėjo gaminti pirmuosius lietuviškus kompiuterius "Rūta". 1986 metais "Nuklonas" pradėjo gaminti buitinius ir mokyklinius mikrokompiuterius BK 0010Š. Tais pačiais metais Kauno politechnikos institute kartu su Kauno radijo matavimų technikos MTI mokslininkais sukurtas pirmasis originalus lietuviškas asmeninis kompiuteris "Santaka".
Personalinių kompiuterių galingumą apsprendžia jame įmontuotas pagrindinis mikroprocesorius. Pagal galingumą personaliniai kompiuteriai skirstomi į buitinius, bendros paskirties bei profesonalius personalinius kompiuterius. Buitinių kompiuterių klasei priskirtini kompiuteriai, kurie turi apie 48-128 Kb operatyvinės atminties, vietoje duomenų kaupimo įrenginio naudoja buitinį magnetofoną, vietoje monitoriaus – buitinį televizorių. Tokie kompiuteriai gali būti panaudojami nedideliams skaičiavimams, vaikų mokymui nei kompiuteriniams žaidimams. Įstaigai parankiausi yra profesionalūs personaliniai kompiuteriai, kadangi jie leidžia patogiai ir greitai spręsti sudėtingus uždavinius.
Papuliariausiais personalinių kompiuterių klasėje tapo IBM PC personaliniai kompiuteriai. Firma IBM, anksčiau gaminusi dideles skaičiavimo mašinas System/360 bei System/370, 1981 m. išleido personalinį IBM PC, kuris ir tapo pirmuoju personaliniu kompiuteriu. Savo kompiuteryje firma IBM panaudojo “atviros architektūros” principą, t.y. modulinį struktūros principą, kai pasinaudojama jau pagamintais įrenginiais ar detalėmis, o, atsiradus naujiems įrenginiams, galimas nesudėtingas jų pakeitimas. Įstaigoje naudojami personaliniai kompiuteriai dažnai jungiami į personalinių kompiuterių tinklą. Taip galima geriau išnaudoti atskirų kompiuterių galimybes. Tinklą paprastai reguliuoja centrinis kompiuteris (taip vadinamas “file server”), kuris pasirenkamas iš galingesnių IBM šeimos kompiuterių. Telefoninio ryšio pagalba per modemą ir nuoseklaus įėjimo/išėjimo portą RS-232 kompiuteriai taip...
Šį darbą sudaro 2999 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!