Referatai

Apkaltos procedūra

10   (1 atsiliepimai)
Apkaltos procedūra 1 puslapis
Apkaltos procedūra 2 puslapis
Apkaltos procedūra 3 puslapis
Apkaltos procedūra 4 puslapis
Apkaltos procedūra 5 puslapis
Apkaltos procedūra 6 puslapis
Apkaltos procedūra 7 puslapis
Apkaltos procedūra 8 puslapis
Apkaltos procedūra 9 puslapis
Apkaltos procedūra 10 puslapis
Apkaltos procedūra 11 puslapis
Apkaltos procedūra 12 puslapis
Apkaltos procedūra 13 puslapis
Apkaltos procedūra 14 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Demokratinėje teisinėje valstybėje aukščiausieji valstybės pareigūnai įgyvendina jiems suteiktus įgaliojimus Konstitucijos, įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytose ribose. Veiksmai, kuriais nukrypstama nuo teisės aktų reikalavimų, kompromituoja ne tik pačius pareigūnus, bet ir instituciją, kuriai jie atstovauja. Be to, daroma žala ne tik jų autoritetui valstybės viduje, bet tai gali turėti įtakos ir valstybės santykiams su kitomis valstybėmis ar tarptautinėmis organizacijomis. Konstatuotina, kad žala tokiu atveju nėra ir negali būti trumpalaikė, nes net ir vėliau, valstybės institucijai ar pareigūnui atlikus visuomenei pozityvius veiksmus, jie gali būti neigiamai vertinami vien dėl tokio pareigūno praeities.
Apkalta - tautos savisaugos priemonė, daugelyje valstybių įgyvendinama aukščiausios atstovaujamosios institucijos - parlamento. Parlamentas, kaip tautos atstovybė, apkaltos procesu siekia užtikrinti visuomenės pasitikėjimą valstybės valdžia, jos institucijomis ir pareigūnais, kurie savo veiksmais ją diskreditavo [1. Birmontienė T., Jarašiūnas E., ir kt. Lietuvos konstitucinė teisė: Vadovėlis. - Vilnius: Lietuvos teisės universiteto Leidybos centras, 2001].
XIV amžiuje Anglijoje gimė klasikinė apkaltos samprata, tačiau ten ji nėra taikoma jau beveik 200 metų, t.y. nuo 1805-ųjų. Pažymėtina, kad Anglijoje apkalta buvo parlamento įrankis kovoje su stipria karaliaus valdžia. Kitaip tariant, ši atsakomybės forma buvo priemonė, kuria rūmai kovojo su karaliaus valdžia, todėl apkalta turėjo politinį pagrindą. Siekiant užtikrinti valstybės valdžių pusiausvyrą, reikėjo paprastesnių bei greitesnių vykdomosios valdžios atsakomybės prieš parlamentą būdų. Atsiradus interpeliacijai, nepasitikėjimo votumui, dėl savo sudėtingumo ir grėmėzdiškumo, apkalta neteko prasmės. Dabar Anglijos parlamentas jam atskaitingus ir atsakingus pareigūnus turi teisę pašalinti ne apkaltos, o kita tvarka. Tačiau impičmentas (taip iki šiol vadinama apkalta Anglijoje) ten niekada nebuvo panaikintas. Net ir dabar Bendruomenių rūmai gali patraukti konstitucinėn atsakomybėn bet kokį ministrą ar kitas pareigas užimantį asmenį. Sprendimą dėl pašalinimo iš pareigų priimtų aukštesnieji parlamento rūmai- Lordų rūmai. Kita vertus, būtent ta aplinkybė, jog Lordų rūmai Anglijoje net ir dabar yra teisminė instancija, suponavo šios parlamento kompetencijos įgyvendinimą teisminėmis procedūromis. Anglijoje susiformavusi apkaltos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2135 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • Įvadas..3
  • 1. Apkalta.4
  • 1.1. Samprata.4
  • 1.2. Procedūra9
  • Išvados14
  • Literatūra15

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
ZIP archyvas (.zip)
Apimtis
14 psl., (2135 ž.)
Darbo duomenys
  • Konstitucinės teisės referatas
  • 14 psl., (2135 ž.)
  • ZIP archyvas 57 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Šiurkštus konstitucijos pažeidimas ir jo pasekmės, apkaltos proceso nuostatos Konstitucijoje ir konstitucinio teismo išaiškinima

Šiurkštus konstitucijos pažeidimas ir jo pasekmės, apkaltos proceso nuostatos Konstitucijoje ir konstitucinio teismo išaiškinima Konstitucinė teisė Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt