Įdėmiau panagrinėjus šiuolaikinės politiškai aktyvios visuomenės žodyną, galima būtų konstatuoti, kad vienas iš dažniausiai kalboje pasitaikančių žodžių yra demokratija. Mūsų aplinkoje tapo įprasta girdėti tokius išsireiškimus kaip: nedemokratiškas valdymo būdas, demokratiška visuomenė ir pan. Tačiau detaliai įsigilinus į vartojamų žodžių prasmę kalboje, iškyla klausimas, ar visuomenė iš tikrųjų žino žodžio „Demokratija“ reikšmę. Kadangi, ne tik eiliniai žmonės, bet ir mokslininkai tyrinėjantis politikos ir demokratijos vystymąsi, nepateikia vieningo „Demokratijos“ termino apibrėžimo.
Tad pirmiausia šiame darbe ir bus bandoma apibrėžti, ką reiškia politinis terminas „Demokratija“, kokie minimaliausi politinės visuomenės bruožai reikalingi, norint sukurti demokratinį valdymo būdą, kitais žodžiais tariant, kokie aspektai formuoja demokratiją.
Pagrindinis šio darbo dėmesys bus skirtas Antikinės ir Dabartinės demokratijos palyginimui. Kadangi šiuolaikinė visuomenė „Demokratijos“ terminą, nors ne visada įsigilindama į prasmę, tačiau visgi vartoja teisingai , tai tuo tarpu šio žodžio, tuo pačiu ir pilietinės valdymo formos etimologiją žino tik nedaugelis ir labai dažnai įsivaizduoja klaidingai.
Ypatingai plačiai visuomenėje yra paplitusi nuomonė, kad demokratinės valdymo formos atsiradimas susijęs išimtinai su Antikiniu pasauliu. Labai dažnai bandoma vesti tiesiogines paraleles nuo Antikinės demokratijos prie demokratijos formos egzistuojančios šiais laikais.
Šio darbo tikslas ir bus- pabandyti atskleisti kiek dabartinė ir Antikinė demokratija yra panaši ir kiek skiriasi.
Kadangi Antikinio pasaulio suvokimas yra pakankamai nekonkretus, šiame darbe nagrinėjant demokratijos panašumus ir skirtumus bus apsiribota tik Graikiškąja Antika, o konkrečiai Atėnų pavyzdžiu (V a.).
Taip pat ir apie šiuolaikinės Demokratijos išraišką bus kalbama glaustai. Kadangi filosofai, politikos mokslo tyrinėtojai bei kiti asmenys labai dažnai pateikia skirtingus demokratiją formuojančius kriterijus, tad ir čia bus apžvelgti tik patys bendriausi nuo „demokratijos“ termino suvokimo neatsiejamiausi bruožai bei svarbiausi šią valdymo formą apibūdinantys kriterijai.
1. „Demokratijos“ termino atsiradimas, jo reikšmė: pagrindiniai demokratinio valdymo reikalavimai bei kriterijai;
2. Antikinės demokratijos pagrindiniai bruožai;
3. Dabartinės demokratijos pagrindiniai bruožai;
4. Antikinės ir dabartinės demokratijos palyginimas.
1. „Demokratijos“ termino reikšmė
Kaip jau buvo minėta įvade, čia bus aptarti tik patys bendriausi „Demokratijos“ apibrėžimo...
Šį darbą sudaro 3581 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!