Referatai

Andora

9.8   (3 atsiliepimai)
Andora 1 puslapis
Andora 2 puslapis
Andora 3 puslapis
Andora 4 puslapis
Andora 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Andora - nykštukinė nepriklausoma pati mažiausia pietvakarių Europos šalis, įsikūrusi rytinėje Pirėnų kalnų pusėje, tarp Ispanijos ir Prancūzijos kaimynystėje, užimanti 464 kv. km plotą.
Aukščiausias taškas – Coma Pedrosa (2946 m.);
Žemiausias taškas – Riu Valira (840 m.);
Ilgiausia upė – Valira 33 km
Kodas – AND;
Valiuta – euras (iki euro buvo Ispanijos peseta ir Prancūzijos frankas).
SOSTINĖ
Andora la Vela yra Andoros kunigaikštystės sostinė. Ji yra šalies centre, nuostabiame tarpeklyje ir gali pasigirti tuo, kad iš Europos valstybių yra aukščiausiai kalnuose esanti sostinė (1055 m virš jūros lygio). Escaldes miestas yra jos tęsinys. Žemėlapyje šie miestai pažymėti dviem atskirais taškais, bet faktiškai jų niekas neišskiria. Šie miestai yra šalies prekybinio ir kultūrinio gyvenimo centras. Čia visiškoje harmonijoje sugyvena gerai išvystyta infrastruktūra su visų kategorijų viešbučiais, ultrašiuolaikiškais prekybos kompleksais su ištaigingomis parduotuvėmis, moderniais bankų pastatais, jaukiais restoranėliais ir senovinės šventovės bei vilos didingų viršukalnių papėdėje. Andoros vizitine kortele tapo jau ir termų kompleksas "Caldea", esantis Escaldes.
ISTORIJA:
805 metais pirmos žinios apie Andorą.
Karolis Didysis suteikė privilegijas Andoros žmonėms mainais už jų kovą su maurais. Jis perdavė šią teritoriją Urgelio grafystei, vėliau Urgelio vyskupijos vyskupui. XI a. kilo ginčas tarp vyskupo ir Andoros šiaurinių kaimynų prancūzų. 1278 m. konfliktas buvo išspręstas pasirašius susitarimą, kuriuo Andoros suverinitetas buvo padalintas prancūzų grafui Foiksui (vėliau tapo Prancūzijos valdovu) ir Katalonijos vyskupui La Seu d'Urgeliui. Po šio susitarimo maža kunigaikštystė tapo atskira valstybe su savo teritorija ir politika. Sąlyginai izoliuota Andora, nedalyvaudavo Europos politiniuose įvykiuose, visus klausimus už ją spręsdavo Prancūzija ir Ispanija. Politinė sistema buvo modernizuota tik 1993 m., kai buvo ratifikuota ir priimta Andoros konstitucija ir Andora tapo demokratine parlamentine valstybe.
POLITINĖS ŽINIOS
Narystė tarptautinėse organizacijose : JTO 1993m.
Parlamentinė demokratinė kunigaikštystė, veikia 1993 konstitucija ( priimta referendume ); 1278 – 1993 – pusiau feodalinė kunigaikštystė, turėjusi „dvigubą“
Suverenitetą, oficialiais valstybės vadovais buvo laikomi Prancūzijos prezidentas ( nuo 1981 m. Fransua Miteranas ) ir Ispanijos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1175 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1175 ž.)
Darbo duomenys
  • Regioninės geografijos referatas
  • 5 psl., (1175 ž.)
  • Word failas 68 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą