Pranešimas
Vilnius 2000m.
J.M. Keyneso modelis pirmą kartą buvo pateiktas jo knygoje “Bendroji užimtumo, palūkanų bei pinigų teorija” 1936m. Keynesas naudojosi modeliu norėdamas paaiškinti aukštą nedarbo lygį, žemą BVP daugelyje industrinių šalių Didžiosios depresijos metais.
Modelio prielaidos:
1. Nagrinėjamas trumpas laikotarpis
2. Visos kainos ir atlyginimai yra fiksuoti. Be to yra darbininkų, kurie norėtų dirbti už šį atlyginimą. O firmos turi laisvus gamybinius pajėgumus. Taigi ekonomikoje nėra pilnai išnaudojami resursai.
3. Žemiau potencialaus BVP firmos gamins tokį produkcijos kiekį, kuris turi paklausą. Taigi bendrą produkcijos apimtį lemia visuminė agreguota paklausa. Visuminė agreguota paklausa – visuma išlaidų, kurias nori žmonės bei firmos išleisti prekėms bei paslaugoms visoje ekonomikoje.
4. Šiame modelyje visuminė paklausa ( AD ) susideda iš vartojimo išlaidų C ir privačių bendrų vidinių investicijų I, kurios yra autonominės , t.y. nepriklauso nuo esamo BVP ir pajamų. Kaip matome šiame modelyje nėra vyriausybės sektoriaus. Be to ekonomika yra uždara. O tai reiškia, kad BNP=BVP=NP=YD , kur YD – disponuojamos pajamos. ( Y=YD )
Pusiausvyros BVP radimas
Pusiausvyros sąlyga: esant fiksuotoms kainoms ir atlyginimams, trumpo laikotarpio pusiausvyros BVP pasiekiamas, kai AD arba planuojamos visuminės išlaidos lygios BVP, kuris yra realiai sukuriamas.
(1) Y = AD
(2) AD= С+I
(3) C=C0 +cyY
(4) Ip=I0
(1) lygybė parodo pusiausvyros sąlygą. (2) lygybė parodo, kam lygios visuminės išlaidos, (3) – vartojimo funkcija, (4) – atspindi investicinį elgesį, t.y. kad investicijos yra autonominės ir fiksuotos tam tikrame lygyje I0.
(5) Y=C+Ip
(6) Y= C0+cyY+I0
(5) lygybė gaunama, įstačius (2) lygybę į (1). (6) - gaunama įstačius (3) ir (4) lygybes į (5). Norint surasti pusiausvyros BVP, reikia (6) lygtį išspręsti Y atžvilgiu.
(7) Y-cyY=С0+I0
(8) Y(1-cy)=С0+I0
(9) .
Egzistuoja kitas būdas pusiausvyros BVP nustatyti. Šiuo atveju surandamas pajamų lygis, kuriam esant taupymas lygus investicijoms. Algebrinė išraiška atrodo taip:
(10) S=I
(11) I=I0
(12) S=-C0+(1-cy)Y
(12) lygybė -tai taupymo funkcija. Dabar turime (11) ir (12) lygybes įstatyti į (10) bei gautą lygtį išspręsti Y atžvilgiu.
(13) -C0+(1-cy)Y=I0
(14) (1-cy)Y=I0+C0
(15)
Kaip matome, skirtingais būdais gavome...
Šį darbą sudaro 1007 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Šis mokslo darbas pasitarnaus tau kaip puikus pavyzdys siekiant aukščiausio pažymio!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!