Referatai

Alberas Kamiu (2)

10   (2 atsiliepimai)
Alberas Kamiu (2) 1 puslapis
Alberas Kamiu (2) 2 puslapis
Alberas Kamiu (2) 3 puslapis
Alberas Kamiu (2) 4 puslapis
Alberas Kamiu (2) 5 puslapis
Alberas Kamiu (2) 6 puslapis
Alberas Kamiu (2) 7 puslapis
Alberas Kamiu (2) 8 puslapis
Alberas Kamiu (2) 9 puslapis
Alberas Kamiu (2) 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

A. Camus visa gyvenimo prasmė atsiskleidžia tik beprasmybės akivaizdoje. O beprasmybei atstovauja absurdo tematika. Todėl visos mintys apgaubtos absurdo šešėliu. Svarbiausios A. Camiu vartojamos sąvokos yra maištas, laisvė, aistra, savižudybė ir, be abejonės, absurdas. Patyręs absurdą ir pasirinkęs gyvenimą, o ne savižudybę, žmogus ypatingai vertina kiekvieną būties akimirką. Jis siekia gyventi kuo ilgiau, kuo giliau pajusti gyvenimo aistrą: kiekvieną akimirką jausti egzistavimo momento džiaugsmą.
Šiame darbe plačiau panagrinėsim absurdo ištakas, absurdą ir savižudybę, absurdą ir tiesą, kaltę, beprasmybės ir prasmės klausimus; taip pat iškelsime „rašytojo ar filosofo“ klausimą ir palyginsim A. Camus su F. Kafka.
Visų pirma iškyla klausimas: kas yra A. Camus – rašytojas ar filosofas? Literatūra juk nėra filosofija, kaip ir filosofija – ne literatūra. Filosofo funkcija yra ieškoti reiškinių esmės, idėjos, tapatybės, o menininkas, tuo tarpu, vertina kaitą ir atsitiktinumą. „Savaiminis tikslas“ jam nėra idėja. Ji greičiau suscehemina, nususina, uždaro. Menininkas atskleidžia gyvenimo įvairovę, savo romanais ar eilėraščiais neskatindamas filosofinių problemų analizės. Puikiu rašytoju galima būti net negirdėjus apie filosofiją.
A. Camus klausia: „Kodėl aš menininkas, o ne filosofas?“ Atsako: „Todėl, kad mąstau žodžiais, o ne idėjomis“.1 „ Romanas, – sako A. Camus, – ir yra filosofija, perteikta vaizdais. Tačiau jeigu filosofija tik peržengia personažų ar siužeto ribas ir tampa veikalo etikete, intriga praranda tikroviškumą, o romanas – gyvybę“.2 Todėl A. Camus sukritikuoja J. –P. Sartro romaną „Šleikštulys“, kur pagrindinis romano veikėjas – intelektualas, tyrinėjantis bibliotekoje istorinius šaltinius ir savo išgyvenimus aprašo dienoraštyje. Anot A. Camus, tokia prasmės paieškos ekspozicija naikina romano audinio gyvybę, kadangi prasmė turi būti įausta, o ne deklaruojama.
A. Camus romanų personažai nėra intelektualai, dėl to, kad stengiamasi išvengti tiesmuko filosofijos idėjų deklaravimo. Herojai beveik nieko neskaito. Bet filosofinės idėjos visgi yra svarstomos natūralioj gyvenimo tėkmėj. Romane „Maras” daktaras Rijė grumiasi su maro epidemija, žinodamas, kad jo kova – tai „nesibaigiantis pralaimėjimas”. Kodėl Rijė šitaip aukojasi, jei...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2127 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (2127 ž.)
Darbo duomenys
  • Naujausiųjų amžių filosofijos referatas
  • 10 psl., (2127 ž.)
  • Word failas 63 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Absurdas Alberto Kamiu pjesėje "Sizifo mitas" (2)

Absurdas Alberto Kamiu pjesėje "Sizifo mitas" (2) Naujausiųjų amžių filosofija
Peržiūrėti darbą

A. Kamiu "Išvirkščioji ir geroji pusės"

A. Kamiu "Išvirkščioji ir geroji pusės" Naujausiųjų amžių filosofija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą