Pristatymai

Akiniai

10   (1 atsiliepimai)
Akiniai 1 puslapis
Akiniai 2 puslapis
Akiniai 3 puslapis
Akiniai 4 puslapis
Akiniai 5 puslapis
Akiniai 6 puslapis
Akiniai 7 puslapis
Akiniai 8 puslapis
Akiniai 9 puslapis
Akiniai 10 puslapis
Akiniai 11 puslapis
Akiniai 12 puslapis
Akiniai 13 puslapis
Akiniai 14 puslapis
Akiniai 15 puslapis
Akiniai 16 puslapis
Akiniai 17 puslapis
Akiniai 18 puslapis
Akiniai 19 puslapis
Akiniai 20 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Prezentacija apie akinius, lęšius.

Ištrauka

Akiniai (įrėminti lęšiai) – prietaisas skirti koreguoti regos sutrikimams arba apsaugoti akis nuo žalingo aplinkos poveikio. Akiniai (papildomi lęšiai) ir yra skirti tam, kad žmogus regėtų normaliai, t.y., kad atvaizdai susidarytų tinklainėje.
• Akiniai (įrėminti lęšiai) – prietaisas skirti koreguoti regos sutrikimams arba apsaugoti akis nuo žalingo aplinkos poveikio. Akiniai (papildomi lęšiai) ir yra skirti tam, kad žmogus regėtų normaliai, t.y., kad atvaizdai susidarytų tinklainėje.
• Nežiūrint į tai, kad iki šiol yra pateikiami įvairūs išradėjų vardai ir keletas Italijos miestų laiko save akinių tėvyne, vargu ar akinių išradimas yra vieno žmogaus darbas. Greičiausiai tai buvo kolektyvinių pastangų vaisius. Dar senovėje mokslininkai pamatė, kad žiūrint pro nušflituotus akmenis ar stiklą, matomas vaizdas padidėja, tampa aiškesnis.
Apie lęšių savybę padidinti daiktų atvaizdą arba juos matyti ryškiau buvo žinoma ir senovės Romoje. Pagal legendą Romos imperatorius Neronas, kurio rega buvo silpna, stebėdamas gladiatorių kovas arenoje, naudojosi specialiai nušlifuotu akmeniu - smaragdu. Jo mokytojas filosofas Seneka, yra pastebėjęs, kad, žiūrint į smulkų ir neaiškų raštą per stiklą, užpildytą vandeniu rutulį, raštas tampa stambesniu ir aiškesniu.
• Apie lęšių savybę padidinti daiktų atvaizdą arba juos matyti ryškiau buvo žinoma ir senovės Romoje. Pagal legendą Romos imperatorius Neronas, kurio rega buvo silpna, stebėdamas gladiatorių kovas arenoje, naudojosi specialiai nušlifuotu akmeniu - smaragdu. Jo mokytojas filosofas Seneka, yra pastebėjęs, kad, žiūrint į smulkų ir neaiškų raštą per stiklą, užpildytą vandeniu rutulį, raštas tampa stambesniu ir aiškesniu.
Gerinti regėjimą buvo naudojami ne tik akiniai. Vienas iš akinių pirmtakų - lornetas. Tai akiniai su rankenėle. Jie ypač buvo populiarūs tarp XVIII amžiaus aristokratų. Po šimtmečio kariškiai ir aristokratai pradėjo nešioti monoklius - apvalius stiklus vienai akiai. Monoklis simbolizavo priklausymą visuomenės "grietinėlei". Šiek tiek vėliau paplito pensnė. Tai akiniai be ragelių, nešiojami ant nosies. Deja, nei monoklis, nei lornetas, nei pensnė nepasiteisino - paprasti akiniai iki šių dienų nepakeičiami.
• Gerinti regėjimą buvo naudojami ne...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1127 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Skaidrės (.ppt)
Apimtis
20 psl., (1127 ž.)
Darbo duomenys
  • Fizikos pristatymas
  • 20 psl., (1127 ž.)
  • Skaidrės 343 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį pristatymą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Lęšiai, akis, akiniai

Lęšiai, akis, akiniai Fizika
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį pristatymą