Lietuvos ir Lenkijos uniją vieni laiko šalies tragedija, kiti - istorijos būtinybe, treti - pažangos laikotarpiu. Istorija pateikia jau ne vieną pavyzdį, kai bėgant nuo vienos grėsmės, susiduriama su kita. Bene iškalbingiausias pavyzdys – 1569 m. Liublino unija su Lenkija. Pasekmė – daugelio žemių praradimas, elito ir tautos asimiliacija su lenkais, nutautėjimas. Liublino unija turėjo savų minusų ir pliusų. Daugelis istorikų skirtingai vertino šią uniją. Vieni pabrėžė jos metu sukurtą bendrą seimą ir kad per jį Lietuva buvo inkorporuota į Lenkijos sudėtį. Kiti teigia, kad buvo sukurta valstybinė federacija. Pateikta nemažai prieštaringų vertinimų. Unija, kuri tęsėsi beveik keturis šimtus metų, turėjo nemažą reikšmę Lietuvos valstybingumui.
Šiame referate glaustai išanalizuosiu Lietuvos istoriją iki Liublino unijos, jos santykius su Lenkija, kitomis kaimyninėmis valstybėmis. Aiškinsiu Liublino unijos atsiradimo priežastis ir jos pasirašymo aplinkybes. Apžvelgsiu unijos nuostatas ir jos įtaką Lietuvos valstybingumui. Taip pat aprašysiu garantijas, kurios buvo apibrėžtos Liublino unijoje, Lietuvai. Referato pabaigoje darysiu išvadas apie Liublino unijos reikšmę ir įtaką Lietuvos valstybingumui.
2.Lietuva iki Liublino unijos ir jos santykiai su Lenkija ir kitomis kaimyninėmis valstybėmis. Liublino unijos atsiradimo priežastys ir pasirašymo aplinkybės.
Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė (toliau LDK) turinti labai didelę teritoriją, pasirodė silpna tarp stiprėjančių kaimynių: Rusijos, Turkijos (Osmanų imperijos) su vasalu Krymo chanatu ir Švedijos.
Daug kartų LDK teko kariauti su Rusija dėl Smolensko. 1514 m. vasarą rusų kariuomenė miestą apgulė ir paėmė. Gyventojai, nenorintys paklusti Rusijai, galėjo išsikelti į Lietuvą. Tais pačiais metais, rudenį, LDK kariuomenė prie Oršos laimėjo didelį mūšį. Smolenskas vėl buvo grąžintas LDK, tačiau Smolensko gyventojai stojo už Rusiją.
LDK teko gintis nuo nepaliaujamų totorių puldinėjimų. 1549 m. totoriai surengė keletą grobiamųjų žygių. Totoriai paėmė į nelaisvę daug Ukrainos bajorų, tikėdamiesi, kad jie bus išpirkti, taip pat ir išsigabeno daug aukso. Totorių chanas aiškinosi apie užpuolimus nieko nežinojęs ir pažadėjo būrius sudrausminti. Chanas Devlet - Girėjus draugystę Žygimantui Augustui buvo laidavęs priesaika,...
Šį darbą sudaro 2031 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!