Referatai

1569 m. Liublino unija ir jos įtaka Lietuvos valstybingumui

9.6   (3 atsiliepimai)
1569 m. Liublino unija ir jos įtaka Lietuvos valstybingumui 1 puslapis
1569 m. Liublino unija ir jos įtaka Lietuvos valstybingumui 2 puslapis
1569 m. Liublino unija ir jos įtaka Lietuvos valstybingumui 3 puslapis
1569 m. Liublino unija ir jos įtaka Lietuvos valstybingumui 4 puslapis
1569 m. Liublino unija ir jos įtaka Lietuvos valstybingumui 5 puslapis
1569 m. Liublino unija ir jos įtaka Lietuvos valstybingumui 6 puslapis
1569 m. Liublino unija ir jos įtaka Lietuvos valstybingumui 7 puslapis
1569 m. Liublino unija ir jos įtaka Lietuvos valstybingumui 8 puslapis
1569 m. Liublino unija ir jos įtaka Lietuvos valstybingumui 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Lietuvos ir Lenkijos uniją vieni laiko šalies tragedija, kiti - istorijos būtinybe, treti - pažangos laikotarpiu. Istorija pateikia jau ne vieną pavyzdį, kai bėgant nuo vienos grėsmės, susiduriama su kita. Bene iškalbingiausias pavyzdys – 1569 m. Liublino unija su Lenkija. Pasekmė – daugelio žemių praradimas, elito ir tautos asimiliacija su lenkais, nutautėjimas. Liublino unija turėjo savų minusų ir pliusų. Daugelis istorikų skirtingai vertino šią uniją. Vieni pabrėžė jos metu sukurtą bendrą seimą ir kad per jį Lietuva buvo inkorporuota į Lenkijos sudėtį. Kiti teigia, kad buvo sukurta valstybinė federacija. Pateikta nemažai prieštaringų vertinimų. Unija, kuri tęsėsi beveik keturis šimtus metų, turėjo nemažą reikšmę Lietuvos valstybingumui.
Šiame referate glaustai išanalizuosiu Lietuvos istoriją iki Liublino unijos, jos santykius su Lenkija, kitomis kaimyninėmis valstybėmis. Aiškinsiu Liublino unijos atsiradimo priežastis ir jos pasirašymo aplinkybes. Apžvelgsiu unijos nuostatas ir jos įtaką Lietuvos valstybingumui. Taip pat aprašysiu garantijas, kurios buvo apibrėžtos Liublino unijoje, Lietuvai. Referato pabaigoje darysiu išvadas apie Liublino unijos reikšmę ir įtaką Lietuvos valstybingumui.
2.Lietuva iki Liublino unijos ir jos santykiai su Lenkija ir kitomis kaimyninėmis valstybėmis. Liublino unijos atsiradimo priežastys ir pasirašymo aplinkybės.
Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė (toliau LDK) turinti labai didelę teritoriją, pasirodė silpna tarp stiprėjančių kaimynių: Rusijos, Turkijos (Osmanų imperijos) su vasalu Krymo chanatu ir Švedijos.
Daug kartų LDK teko kariauti su Rusija dėl Smolensko. 1514 m. vasarą rusų kariuomenė miestą apgulė ir paėmė. Gyventojai, nenorintys paklusti Rusijai, galėjo išsikelti į Lietuvą. Tais pačiais metais, rudenį, LDK kariuomenė prie Oršos laimėjo didelį mūšį. Smolenskas vėl buvo grąžintas LDK, tačiau Smolensko gyventojai stojo už Rusiją.
LDK teko gintis nuo nepaliaujamų totorių puldinėjimų. 1549 m. totoriai surengė keletą grobiamųjų žygių. Totoriai paėmė į nelaisvę daug Ukrainos bajorų, tikėdamiesi, kad jie bus išpirkti, taip pat ir išsigabeno daug aukso. Totorių chanas aiškinosi apie užpuolimus nieko nežinojęs ir pažadėjo būrius sudrausminti. Chanas Devlet - Girėjus draugystę Žygimantui Augustui buvo laidavęs priesaika,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2031 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • 1.Įvadas 2
 • 2.Lietuva iki Liublino unijos ir jos santykiai su Lenkija ir kitomis kaimyninėmis valstybėmis. Liublino unijos atsiradimo priežastys ir pasirašymo aplinkybės 3
 • 2.1.Liublino unijos nuostatos ir jos įtaka Lietuvos valstybingumui . 5
 • 2.2.Liublino unijos garantijos Lietuvai 6
 • 3.Išvados .. 8
 • 4.Literatūros sąrašas .. 9

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (2031 ž.)
Darbo duomenys
 • Teisių istorijos referatas
 • 9 psl., (2031 ž.)
 • Word failas 58 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Lietuvos didžiosios kunigaikštystės teismų sistema ir teisėjų statusas 1529 m. Lietuvos statute

Lietuvos didžiosios kunigaikštystės teismų sistema ir teisėjų statusas 1529 m. Lietuvos statute Teisės istorija Peržiūrėti darbą

Pirmieji nepriklausomos Lietuvos valstybės konstituciniai aktai. Lietuvos Tarybos Steigiamojo seimo 1920 m. gegužės 15 d. rezo

Pirmieji nepriklausomos Lietuvos valstybės konstituciniai aktai. Lietuvos Tarybos  Steigiamojo seimo 1920 m. gegužės 15 d. rezo Teisės istorija Peržiūrėti darbą

Lietuvos teismų sistema ir jos raida

Lietuvos teismų sistema ir jos raida Teisės istorija Peržiūrėti darbą

Nacionalinės ir recepuotos svetimos teisės vaidmuo kuriant viduramžių Lietuvos valstybės teisę

Nacionalinės ir recepuotos svetimos teisės vaidmuo kuriant viduramžių Lietuvos valstybės teisę Teisės istorija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt